Wilkowiczki. Koronawirus w DPS-ie. Zakaziło się 75 pensjonariuszy i ośmiu pracowników

W Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach w Kujawsko-Pomorskiem koronawirusem zakaziło się 17 pensjonariuszy i ośmiu pracowników. Ich stan jest na tyle dobry, że nie wymagają hospitalizacji. Do placówki kierowano żołnierzy WOT, których zadaniem jest dezynfekcja budynku.

Informacja o dziesiątkach zakażonych w DPS-ie w Wilkowiczkach pojawiła się w piątek 25 września na stronie internetowej Urzędu Gminy w Choceniu. Z komunikatu wynika, że testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 dały wynik pozytywny u 72 pensjonariuszy, a w przypadku trzech osób wynik nie jest rozstrzygający. Z późniejszego komunikatu starosty włocławskiego Romana Gołębiewskiego wynika, że chorych jest 75 pensjonariuszy i osiem pracowników tej instytucji.

Zobacz wideo Powrót do szkół. „Mam poczucie, że ostatnie miesiące zostały zmarnowane”

Wilkowiczki. Żołnierze WOT przyjechali do DPS-u, żeby go odkazić

"W ostatnich dniach potwierdzone zostało ognisko zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2 w Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach. Jest to DPS przeznaczony dla 89 mężczyzn z niepełnosprawnością intelektualną, w którym zatrudnionych jest 61 osób. Wszyscy mieszkańcy i pracownicy domu pomocy społecznej zostali przebadani na obecność COVID-19. [...] Obecnie żadna z osób zakażonych nie znajduje się w stanie zagrażającym życiu i nie wymaga hospitalizacji" - napisał Roman Gołębiewski. 

Samorządowiec zapewnił także, że wraz z dyrektorami Domu Pomocy Społecznej w Wilkowiczkach i Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie we Włocławku ściśle współpracuje z wojewodą kujawsko-pomorskim, jego służbami oraz konsultantem wojewódzkim w dziedzinie chorób zakaźnych. Urząd Gminy w Choceniu napisał z kolei, że w piątek 25 września do DPS-u w Wilkowiczkach przyjechali żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej, których zadaniem jest odkażenie budynku. 

Więcej o: