W Bolesławcu powstaje modułowy szpital dla zakażonych koronawirusem. "Mamy do czynienia z drugą falą"

Jeszcze w październiku może zostać otwarty modułowy szpital w Bolesławcu, w którym leczeni będą pacjenci z koronawirusem. - Ten szpital jest nam niezbędny. (...) Mamy do czynienia realnie z drugą falą zakażeń i powrotem zachorowań - powiedział w TVN24 dyrektor szpitala w Bolesławcu Kamil Barczyk.

Nowy budynek Szpitala Powiatowego w Bolesławcu powstaje z kupionych w Niemczech modułów. Wartość inwestycji wynosi ok. 7 milionów złotych. Lokalne władze przyznają, że budowa szpitala ma związek z drugą falą koronawirusa. 

W Bolesławcu powstaje szpital modułowy dla pacjentów z koronawirusem

"W budynku mieścić się będzie oddział dla 65 pacjentów zarażonych SARS COV-2. Obecnie tych miejsc już jest bardzo mało, a druga fala zakażeń dopiero przed nami, dlatego tak ważne jest aby inwestycja powstała szybko" - czytamy na stronie powiatu bolesławieckiego. Dzięki nowemu budynkowi szpital będzie mógł opiekować się osobami z COVID-19 bez ryzyka, że placówka zostanie zamknięta dla innych pacjentów.

Zobacz wideo O czym musimy pamiętać, jeśli wybieramy się w podróż publicznym środkiem transportu?

- Ten szpital jest nam niezbędny. Widzimy, jak wzrastają potrzeby. Dziś mamy sześciu nowych pacjentów i tak każdego dnia kilku kolejnych do nas napływa. Mamy do czynienia realnie z drugą falą zakażeń i powrotem zachorowań - powiedział w TVN24 Kamil Barczyk, dyrektor szpitala. 

Epidemia koronawirusa. Rekord zakażeń

W czwartek padł rekord w dobowym przyroście osób zakażonych koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 1136 nowych przypadkach zakażeń. Od wczoraj zmarło 25 osób, a wyzdrowiało 597. Najwięcej nowych zakażeń odnotowano w województwach: małopolskim (183), mazowieckim (149) i pomorskim (143). Nowe infekcje wykryto również w pozostałych województwach: śląskim (110), łódzkim (84), wielkopolskim (84), podkarpackim (62), dolnośląskim (58), lubelskim (58), kujawsko-pomorskim (41), podlaskim (38), świętokrzyskim (36), zachodniopomorskim (28), warmińsko-mazurskim (23), lubuskim (20) i opolskim (19).

Resort zdrowia poinformował, że wszystkie zainfekowane osoby, które zmarły od wczoraj, miały choroby współistniejące. Wśród zmarłych są pacjenci w wieku od 43 do 92 lat.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 82 809 zakażeń koronawirusem. W sumie zmarło 2 369 zakażonych osób, a wyzdrowiało 66 158 osób.