Koronawirus w szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy. Rośnie liczba zakażonych

W szpitalu psychiatrycznym w Choroszczy na Podlasiu koronawirusem zakaziło się już ponad 40 pacjentów i pracowników placówki. Szpital informuje jednak, że przyjęcia pacjentów na pozostałe oddziały nie zostały wstrzymane.

Informacje o zakażeniu przekazała wojewódzka stacja sanitarno-epidemiologiczna w Białymstoku i sama placówka. Zgodnie z danymi epidemiologicznymi opublikowanymi na stronie szpitala psychiatrycznego w Choroszczy (powiat białostocki, województwo podlaskie) zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 zdiagnozowano u kolejnych osób. Z danych z 23 września wynika, że COVID-19 wykryto u 22 pacjentów przebywających w dwóch oddziałach szpitala oraz u 19 pracowników.

Zakażenie koronawirusem wykryto u łącznie 41 pracowników i pacjentów szpitala psychiatrycznego w Choroszczy

Dwóch pacjentów zostało przeniesionych na oddział zakaźny, a pięciu już uznaje się za wyleczonych z choroby. Przyjęcia zostały wstrzymane na dwa oddziały, w których wykryto zakażenie - pozostałe jednostki przyjmują pacjentów w podwyższonym reżimie sanitarnym. Zakażeni pracownicy zostali skierowani natomiast na izolację domową.

Jak informuje "Kurier Poranny" zakażenie zdiagnozowane zostało u pacjentów, którzy przebywają na oddziałach terapii uzależnienia od alkoholu dla mężczyzn oraz oddziale ogólnopsychiatrycznym IV. Z kolei według ustaleń PAP podawanych przez Radio ZET zamknięty został oddział psychiatrii sądowej.

Szpital w Choroszczy już po raz drugi stał się ogniskiem koronawirusa. Wcześniej, w połowie czerwca wykryto infekcje SARS-CoV-2 u dziewięciu osób. Poza szpitalem psychiatrycznym ognisko zakażeń rozwinęło się w Domu Pomocy Społecznej Trzy Dęby w Choroszczy.

Zobacz wideo Sośnierz: Nie spodziewałem się, że będziemy się tak długo męczyli z wygaszaniem epidemii
Więcej o: