Szef GIS o wzroście zachorowań w ciągu najbliższego miesiąca. Podał datę. "Spodziewaliśmy się tego"

- Spodziewamy się wzrostów zachorowań w ciągu najbliższego miesiąca. Około 15 października będziemy mieli ich jeszcze więcej - powiedział na konferencji prasowej szef GIS, Jarosław Pinkas. - Spodziewaliśmy się tego. Dzieci wróciły do szkół - dodał.

Szef Głównego Inspektoratu Sanitarnego Jarosław Pinkas na konferencji prasowej skomentował sytuację epidemiologiczną w Polsce. We wtorek 22 września liczba nowych przypadków koronawirusa wyniosła 711, poinformowano też o 18 ofiarach śmiertelnych (łączna liczba wszystkich przypadków zakażeń SARS-CoV-2 wykrytych w kraju to 80 699, zmarło 2 316 osób).

Zobacz wideo Wanda Nowicka o projekcie ustawy ws. bezkarności urzędników: To będzie tarcza antyrakietowa dla osób bliskich władzy

Pinkas: Spodziewamy się wzrostu zachorowań

Jak stwierdził Pinkas, w ciągu najbliższego miesiąca liczba zachorowań na COVID-19 będzie rosła.

Spodziewamy się wzrostów zachorowań w ciągu najbliższego miesiąca. Około 15 października będziemy mieli ich jeszcze więcej. Spodziewaliśmy się tego. Dzieci wróciły do szkół

- mówił, cytowany przez portal politykazdrowotna.pl. Jak dodał, mimo wzrostu zachorowalności liczba osób z COVID-19 znajdujących się pod respiratorami "nie jest duża". - Dzisiaj [wynosi - red.] 82, przy stosunkowo dużych wzrostach nowych zakażeń w zeszłym tygodniu - dodał.

Szef GiS podkreślił też, że konieczne jest dbanie o to, by "dostęp do opieki zdrowotnej nie był w istotny sposób hamowany przez koronawirusa".

Wcześniej Pinkas podkreślił, że konieczne w hamowaniu kolejnych zachorowań jest dostosowanie się do zaleceń ekspertów. - Mamy możliwość racjonalnego zachowania się: dystansowania, noszenia maseczek, czystości rąk. Generalnie stosowania się do wszystkich zaleceń ekspertów - mówił.

Więcej o: