Koronawirus w pociągu relacji Poznań-Toruń. Sanepid apeluje do pasażerów

Pasażer, który jechał pociągiem relacji Poznań-Toruń, jest zakażony koronawirusem - poinformował Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie. Sanepid ostrzega, że osoby, które podróżowały tym pociągiem, mogły się zakazić wirusem SARS-CoV-2.

Komunikat Sanepidu dotyczy pociągu POL Regio relacji Poznań-Toruń, który wyruszył z Poznania w czwartek 17 września o godz. 13:48. Powiatowy Inspektor Sanitarny nie prosi o natychmiastowe zgłoszenie się na test na obecność COVID-19, ale apeluje, by w razie wystąpienia niepokojących objawów zgłosić się do lekarza POZ.

Koronawirus. Zakażony pasażer pociągu Pol Regio. Sanepid wystosował apel do współpasażerów

- Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Gnieźnie w związku z informacją Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Mogilnie, iż w dniu 17.09.2020 r. pociągiem POL Regio relacji Poznań – Toruń (wyjazd z Poznania 13:48) podróżowała osoba, u której w dniu 19.09.2020 r. potwierdzono zakażenie koronawirusem, zwraca się do podróżujący ww. pociągiem, aby w przypadku wystąpienia niepokojących objawów do 27.09.2020 r. zgłaszały się do swoich lekarzy POZ - czytamy w komunikacie Sanepidu.

Instytucja informuje również, że osoba zakażona koronawirusem nie jest w stanie wskazać, które miejsce zajmowała w pociągu. Komunikat nie dotyczy osób, które wsiadły do pociągu w Mogilnie.

Zobacz wideo Uczelnie przygotowują się na nowy rok akademicki. Koronawirus stworzył nowe obszary do badań naukowych

Koronawirus w Polsce. Już 80 tys. zakażeń

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek 22 września, że zanotowano 711 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Z powodu zakażenia zmarło kolejnych 18 osób, a wyzdrowiało 368. Wśród osób, które zmarły z powodu COVID-19, tylko jedna nie miała choroby współistniejącej. Najwięcej nowych przypadków zanotowano w województwie małopolskim (112), mazowieckim (108) i pomorskim (83). Od rozpoczęcia epidemii SARS-CoV-2 w Polsce potwierdzono już 80 699 zakażeń, zmarło 2 316 osób, a wyzdrowiało 64 972.

Więcej o: