Francja. Pogarsza się sytuacja epidemiczna. Rekordowa liczba nowych zakażeń koronawirusem

W ciągu ostatniej doby we Francji wykryto prawie 13,5 tys. nowych infekcji koronawirusem - podały francuskie władze. To najwyższy dotąd dzienny przyrost zakażeń. W tym samym czasie zmarło 26 zainfekowanych osób.

Po kwietniowych wzrostach zakażeń i zmniejszeniu liczby nowych przypadków w maju, czerwcu i lipcu, od sierpnia epidemia koronawirusa uderzyła we Francję ze zdwojoną siłą. Dokładnie 12 września po raz pierwszy w kraju zaraportowano o ponad 10 tysiącach nowych zakażeń wykrytych w ciągu doby. W sobotę władze poinformowały jednak o kolejnym rekordzie. W ciągu doby wykryto tam bowiem 13,5 tysiąca nowych zakażeń koronawirusem SARS-CoV-2.

Nowy oficjalny bilans pandemii we Francji to 442 194 zarejestrowane infekcje i 31 274 zgony osób zakażonych.

Liczba zgonów, które raportowane są podczas obecnej fali zakażeń, jest jednak jak dotąd znacznie niższa, niż podczas wiosennego ataku epidemii koronawirusa. W ciągu ostatniego miesiąca zmarło bowiem niespełna 500 chorych, czyli mniej, niż w szczycie pandemii w ciągu jednego dnia.

Zobacz wideo Kobieta po przeszczepie poprosiła inną klientkę sklepu o prawidłowe nałożenie maseczki. Została zaatakowana

Koronawirus w Europie. Rekord zakażeń nie tylko we Francji

Pandemia uderza coraz silniej nie tylko we Francję. Rekordy zakażeń raportowane są we wrześniu również w wielu innych europejskich krajach, m.in. Czechach, Hiszpanii, na Ukrainie. W sobotę 19 września Ministerstwo Zdrowia poinformowało również o rekordowej liczbie nowych zakażeń w Polsce. W ciągu doby wykryto ich aż 1002. Poprzedni rekord padł 21 sierpnia, kiedy to resort powiadomił o 903 nowych przypadkach zakażeń potwierdzonych testami.

***

Autorzy: osk/ mal (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl