Łopuszno. Najpierw katechetka i księża, teraz 18 nauczycieli z koronawirusem. Wydłużono nauczanie zdalne

Aż 18 nauczycieli z Powiatowego Zespołu Szkół w Łopusznie zakaziło się koronawirusem. Placówka zdecydowała się na przedłużenie nauczania zdalnego, a uczniowie i pracownicy są poddawani testom.

W ubiegłym tygodniu potwierdzono zakażenie koronawirusem u katechetki i dwóch księży uczących w szkole w Łopusznie. Szkoła przeszła na nauczanie zdalne, a sanepid przeprowadził testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 u pozostałych nauczycieli. Okazało się, że łącznie zakażonych jest 18 pedagogów. 

- Osoby te w tym momencie pozostają w domach, dlatego, że przechodzą chorobę bezobjawowo. Chyba że sytuacja by się rozwinęła i trzeba by było, aby udały się do szpitala, to oczywiście te osoby są w kontakcie z sanepidem - w rozmowie z Onetem powiedział wicestarosta kielecki Tomasz Pleban.

Zobacz wideo Powrót do szkół. „Mam poczucie, że ostatnie miesiące zostały zmarnowane”

Łopuszno. Nauczanie zdalne przedłużone do piątku. Trwają testy wśród uczniów

Powiatowy Zespół Szkół w Łopusznie to placówka, w której uczy się ponad 600 osób. Szkoła podjęła decyzję o przedłużeniu nauczania zdalnego co najmniej do piątku 18 września włącznie. Niewykluczone, że zakażeni nauczyciele będą uczyć online, ponieważ pozwala na to ich stan zdrowia. Na chwilę obecną nie ma informacji o przypadkach zakażenia koronawirusem wśród uczniów w szkole w Łopusznie, jednak testy wśród pracowników i podopiecznych placówki nadal trwają.