Iwierzyce. U nauczycielki wykryto koronawirusa. Zamknięto aż pięć szkół

W środę Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Rzeszowie przekazał informację o kolejnym przypadku zakażenia koronawirusem w powiecie ropczycko-sędziszowskim. Jak ustalił lokalny portal informacyjny, testy potwierdziły obecność wirusa u nauczycielki zatrudnionej we wszystkich sześciu szkołach w gminie Iwierzyce.

Sekretarz Gminy Iwierzyce Łukasz Tobiasz potwierdził portalowi rrs24.net, że w związku z wykryciem koronawirusa u jednej z nauczycielek aż pięć gminnych szkół przeszło w tryb nauczania zdalnego, a jedna z placówek działa w modelu hybrydowym.

To pierwsze placówki w powiecie ropczycko-sędziszowskim, które po 1 września zmuszone były zrezygnować ze stacjonarnej formy nauczania. 

Zobacz wideo Uczelnie przygotowują się na nowy rok akademicki. Koronawirus stworzył nowe obszary do badań naukowych

Iwierzyce. Zakażona nauczycielka pracowała w sześciu szkołach. Pięć odwołało zajęcia stacjonarne

"W trybie hybrydowym pracuje Szkoła Podstawowa w Wiercanach, gdzie klasa 7 i 8 jest wyłączona z nauczania stacjonarnego, natomiast dla pozostałych klas nauczanie odbywa się normalnie. Pozostałe szkoły na ternie Gminy Iwierzyce zostały zamknięte terminowo - do poniedziałku 14 września (jest to okres kwarantanny), nauczanie jest prowadzone w trybie zdalnym" - czytamy na portalu rrs24.net. 

Reporter TVN24 ustalił, że zakażona kobieta jest nauczycielką chemii. Starosta powiatu ropczycko-sędziszowskiego wyjaśnił, że w przypadku nauczycieli tego typu przedmiotów częstą praktyką jest to, że są oni zatrudnieni w kilku placówkach, tak by "uzbierać" odpowiednią liczbę godzin lekcyjnych. 

Koronawirus. 594 nowe przypadki, najwięcej w Małopolsce. Nie żyje kolejnych 10 pacjentów

W piątek Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że ostatnie testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u 594 osób, a z powodu COVID-19 zmarło kolejnych 10 pacjentów. 

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: małopolskiego (116), mazowieckiego (78), wielkopolskiego (57), dolnośląskiego (47), podkarpackiego (46), śląskiego (45), pomorskiego (39), podlaskiego (33), łódzkiego (28), lubelskiego (26), warmińsko-mazurskiego (17), opolskiego (16), kujawsko-pomorskiego (15), świętokrzyskiego (15), zachodniopomorskiego (11), lubuskiego (5).

Liczba wszystkich zakażonych od początku epidemii wzrosła do 73 047, a bilans ofiar śmiertelnych wynosi 2 169. W piątek z COVID-19 wyleczonych zostało kolejnych 779 Polaków - od marca jest to już 58 848 osób.