Grecja. Padł dzienny rekord liczby nowych przypadków koronawirusa

Grecka Krajowa Organizacja Zdrowia Publicznego zgłosiła w czwartek, że w ciągu jednego dnia stwierdzono 372 nowe przypadki koronawirusa. To najwyższy dzienny wynik w Grecji od początku pandemii.

Od początku pandemii w Grecji stwierdzono łącznie 12 452 przypadków koronawirusa. 297 spośród zakażonych zmarło. Najwyższy dzienny wynik zakażeń stwierdzono w czwartek 10 września - tego dnia testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 dały wynik pozytywny u 372 osób. 

Koronawirus w Grecji. Wśród ognisk zakażeń zakłady przetwórstwa żywności

Greckie Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że spośród 372 nowych przypadków 94 dotyczy osób pracujących w zakładach przetwórstwa żywności w regionach Pella, Kastoria, Imatia i Pieria. Kolejnych 29 zakażonych to pracownicy zakładu recyklingu w Attyce - pisze grecki portal ekathimerini.com.133 przypadki stwierdzone w czwartek 10 września to przypadki z Attyki. W Pelli stwierdzono ich 70, a w Salonikach 18. Kolejnych 21 jeden zakażonych to osoby, u których wykryto koronawirusa po przekroczeniu granicy kraju.

Zobacz wideo Uczelnie przygotowują się na nowy rok akademicki. Koronawirus stworzył nowe obszary do badań naukowych

Koronawirus na świecie. Dzienne rekordy we Francji i Palestynie

Grecja to nie jedyny kraj, który odnotował kolejny rekord zakażeń koronawirusem. Do grona takich państw dołączyły także Francja i Palestyna. Al Jazeera informuje, że we Francji stwierdzono 9 843 nowych przypadków koronawirusa, a w Palestynie tysiąc. Liczba zakażonych na świecie wzrosła do 28 176 532. Johns Hopkins Coronavirus Resource Center informuje, że ponad 909 tysięcy spośród zakażonych zmarło. 

Więcej o: