Warszawa. Koronawirus w liceum - uczniowie na kwarantannie. Sanepid nie zezwolił na zdalne lekcje

U ucznia IX Liceum Ogólnokształcącego im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie wykryto zakażenie koronawirusem. Sanepid nie wydał jednak zgody na zamknięcie szkoły i wprowadzenie nauczania zdalnego.
Zobacz wideo Katarzyna Hall: Szkoła powinna mieć możliwość elastycznego reagowania

Zgodnie z oświadczeniem dyrektora szkoły Adama Rębacza, placówka otrzymała informację o pozytywnym wyniku testu na koronawirusa u jednego z uczniów w sobotę 5 września. Dyrekcja liceum im. Klementyny Hoffmanowej w Warszawie natychmiast powiadomiła o tym zdarzeniu lokalną stację sanitarno-epidemiologiczną oraz władze dzielnicy Śródmieście.

Koronawirus w warszawskim liceum. Uczeń miał temperaturę i problemy z węchem

Szkoła wnioskowała o zawieszenie zajęć stacjonarnych w placówce. Sanepid uważa jednak, że wniosek szkoły jest nieadekwatny względem ustaleń z dochodzenia epidemiologicznego. Według sanepidu nie ma potrzeby zamykania szkoły, ponieważ koronawirusa zdiagnozowano u jednego ucznia, a nie u większej liczby osób. Sanepid pod uwagę wziął także rodzaj szkoły, jej możliwości organizacyjne oraz warunki architektoniczne budynku.

"Kwarantanną zostali objęci uczniowie mający bezpośredni kontakt z zakażonym uczniem - klasa 2F oraz niektóre osoby z klas 2B, E i U (grupa języka niemieckiego oraz grupa wychowania fizycznego), a także nauczyciele uczący tych uczniów w dniach 1-3 września" - napisano w komunikacie dyrekcji szkoły. Zajęcia w przypadku uczniów pozostałych klas odbywają się zgodnie z planem, z zachowaniem wdrożonych od początku roku szkolnego procedur.

Jak podaje dziennik.pl, kwarantanna dla części uczniów i nauczycieli ma potrwać do końca niedzieli 13 września. Uczeń, u którego stwierdzono COVID-19 miał temperaturę i problemy z węchem.

Lista szkół zamkniętych z powodu koronawiurusa znajduje się w artykule: "Które szkoły już teraz zamknięto z powodu koronawirusa? [AKTUALIZUJEMY LISTĘ]".