Włochy. Były premier Silvio Berlusconi trafił w nocy do szpitala. Wystąpiły "pewne objawy COVID-19"

Były premier Włoch Silvo Berlusconi trafił do szpitala w Mediolanie w nocy z 3 na 4 września. 83-letni polityk jest zakażony koronawirusem.

Zakażony koronawirusem Silvio Berlusconi został przewieziony do szpitala San Raffaele w nocy z 3 na 4 września, gdy wystąpiły u niego objawy COVID-19. Jak poinformowano w otoczeniu byłego premiera, jego hospitalizacja ma charakter zapobiegawczy i nie ma powodów do niepokoju. Według doniesień Polityk ma początki obustronnego zapalenia płuc. Włoska agencja prasowa ANSA podaje, że "obraz kliniczny nie budzi niepokoju". Pacjent jest w szpitalnej izolatce.

Włochy. Silvio Berlusconi zakażony koronawirusem

W czwartek o wykryciu zakażenia u Berlusconiego informował m.in. "Guardian", który cytował komunikat partii Silvio Berlusconiego - Forza Italia. Przedstawiciele ugrupowania informowali, że były premier Włoch pracuje w swoim domu w mieście Arcore, niedaleko Mediolanu. W komunikacie podawano także, że polityk, mimo izolacji, nadal będzie służył wsparciem swojej partii podczas wyborów, m.in. udzielając wywiadów.

Może cię również zainteresować: Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Gosiewska zakażona koronawirusem

Silvio Berlusconi był premierem Włoch trzy razy (w latach 1994-1995, 2001-2006 oraz 2008-2011). W latach 90. założył przedsiębiorstwo medialne Mediaset. W ostatnich wyborach dostał się do Parlamentu Europejskiego. W 2011 r. Berlusconi został oskarżony o seks z nieletnią prostytutką (to tzw. afera bunga-bunga). Został skazany w pierwszej instancji na siedem lat więzienia, ale później go uniewinniono.

Zobacz wideo Uczelnie przygotowują się na nowy rok akademicki. Koronawirus stworzył nowe obszary do badań naukowych
Więcej o: