Skierniewice. Koronawirus w jednej ze szkół. Cała klasa skierowana na kwarantannę

Uczniowie jednej z klas w Szkole Podstawowej nr 4 w Skierniewicach zostali wysłani na przymusową kwarantannę. Powodem jest uzyskanie pozytywnego wyniku testu u osoby, która brała udział w rozpoczęciu roku szkolnego.

Decyzją sanepidu na kwarantannę skierowana została tylko jedna klasa. Uroczystość rozpoczęcia nowego roku szkolnego odbywała się w różnych pomieszczeniach, dlatego prawdopodobieństwo zakażenia innych osób było mniejsze - informuje "Gazeta Wyborcza".

Koronawirus. Zakażony pacjent dowiedział się o wyniku w czwartek

Informację tę potwierdziła powiatowy inspektor sanitarny w Skierniewicach Justyna Łukasik. - Dostaliśmy informację, że jedna osoba, która była tam na rozpoczęciu roku szkolnego, ma wynik dodatni. Na szczęście rozpoczęcie roku szkolnego każda klasa miała w osobnych salach - powiedziała.

Osoba, u której wykryto zakażenie po południu 1 września dowiedziała się, że miała kontakt z chorym na COVID-19. Dzień później wykonano jej test, natomiast w czwartek oficjalnie potwierdzono pozytywny wynik.

Na kwarantannie również rodzice

W momencie, w którym sanepid otrzymał informację o dodatnim wyniku testu, od razu skontaktował się z dyrektorem szkoły. - Dyrekcja zareagowała błyskawicznie, dostaliśmy listę osób, które mogły mieć kontakt z tą osobą - powiedziała Łukasik.

Ustalono również, że zakażona osoba miała kontakt tylko z jedną klasą. Rodzice skierowanych na kwarantannę dzieci również będą musieli poddać się domowej izolacji. Na ten moment nie wiadomo, w jakiej formie uczniowie będą kontynuować naukę.

W piątkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 691 nowych przypadkach zakażenia, wśród których 43 pochodzą z województwa łódzkiego. Odnotowano również osiem kolejnych zgonów. Ponadto ostatniej doby wyzdrowiało 1227 osób, co jest największym dobowym przyrostem ozdrowieńców od początku epidemii.

Zobacz wideo Po kilku miesiącach przerwy dzieci wróciły do szkół. Tylko co dziesiąty rodzic nie ma żadnych obaw związanych ze wznowieniem lekcji stacjonarnych
Więcej o: