Podkarpackie. Koronawirus w szkołach po rozpoczęciu roku szkolnego. Zamknięto cztery placówki

Na Podkarpaciu zamknięto cztery szkoły ze względu na wykrycie koronawirusa wśród nauczycieli. W niektórych placówkach zdecydowano się na wprowadzenie nauczania zdalnego, a w innych na całkowite zawieszenie nauki.

1 września rozpoczął się nowy rok szkolny. Jeszcze przed początkiem nauki, rodzice i nauczyciele wyrażali swoje wątpliwości dotyczące wytycznych MEN ws. bezpiecznego przeprowadzania zajęć. Nowy rok szkolny nie rozpoczął się jeszcze na dobre, a w niektórych podkarpackich placówkach nauka już musiała zostać zawieszona.

Podkarpackie. Koronawirus u nauczyciela z gminy Leżajsk. Wprowadzono naukę zdalną

Zakażenie COVID-19 potwierdzono u nauczyciela z gminy Leżajsk, który prowadził zajęcia w Zespole Szkół w Brzózie Królewskiej oraz w Szkole Podstawowej w Biedaczowie. Od 2 września w obu placówkach wprowadzono nauczanie zdalne. Kontakt z zakażonym nauczycielem miało grono pedagogiczne z obu szkół oraz Wójt Gminy Leżajsk.

- Wszyscy poddani zostali kwarantannie do czasu wykonania testów. W Urzędzie Gminy Leżajsk wdrożono wszelkie zasady bezpieczeństwa oraz zastosowano zalecenia Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Leżajsku - poinformował urząd gminy.

Zamknięte szkoły na Podkarpaciu

Z kolei w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Skłodowskiej-Curie w Kołaczycach (w powiecie jasielskim) całkowicie zawieszono zajęcia dydaktyczne. Dyrekcja zadecydowała o tymczasowym zamknięciu placówki do 4 września "ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną powodującą zagrożenie zdrowia uczniów".

Taką samą decyzję podjęła Szkoła Podstawowa w Bieździedzy (również powiat jasielski). Dyrekcja poinformował, że ze względu na wykrycie COVID-19 u jednego z nauczycieli działalność szkoły zostaje zawieszona do dnia 4 września. O dalszym przebiegu kwarantanny zadecyduje Sanepid - informuje szkoła na swojej stronie internetowej.

Zobacz wideo Szkoła w czasie pandemii. Wspólny program Gazeta.pl, Tok FM i Wyborcza.pl
Więcej o: