Pandemia koronawirusa. W sierpniu we Francji liczba zakażonych wzrosła o 50 procent

Liczba zakażeń koronawirusem we Francji w sierpniu wzrosła o 50 proc. w porównaniu do danych z lipca - podaje "Guardian". Średnio w ubiegłym miesiącu przybywały trzy tysiące zakażonych w ciągu doby.

Jak informuje "Guardian" liczba zakażeń w sierpniu wyniosła w sumie 281025 osób. W poprzednim miesiącu na COVID-19 zachorowało 187919 osób. W sierpniu w ciągu doby przybywało średnio 3003 nowe przypadki, a w lipcu 746. 

Epidemia koronawirusa we Francji. Duży wzrost zakażeń

W piątek francuski resort zdrowia podał, że w ciągu poprzednich 24 godzin w kraju zdiagnozowano 7379 przypadków koronawirusa. Dotychczas tylko raz, 30 marca, dobowy wzrost liczby zakażeń był wyższy - wyniósł wówczas 7578.

Duży wzrost zakażeń w sierpniu spowodował, że władze Francji ponownie wprowadziły niektóre restrykcje sanitarne - m.in. obowiązkowe maski na ulicach, sklepach i środkach transportu publicznego. Od wtorku obowiązkowe jest także zasłanianie ust i nosa w miejscu pracy

Zobacz wideo Nauczyciel roku 2018: Nie ukryjemy się przed wirusem pod peleryną niewidką

Prezydent Francji Emmanuel Macron powiedział przed paroma dniami, że rząd robi wszystko, co w jego mocy, "aby uniknąć kolejnego zamrożenia gospodarki i kwarantanny". - Nauczyliśmy się wystarczająco wiele, by wiedzieć, że niczego nie można wykluczyć. Ale robimy wszystko, by temu zapobiec - podkreślił.

Więcej o: