Ministerstwo Zdrowia: 502 nowe zakażenia koronawirusem, od początku epidemii w Polsce zachorowało 67 tysięcy osób

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące liczby zakażeń i ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce. Najwięcej nowych przypadków zdiagnozowano w województwach małopolskim i śląskim.

502 nowe zakażenia i 6 ofiar śmiertelnych - takie dane podało Ministerstwo Zdrowia w środę 12 sierpnia. Tym samym od początku epidemii koronawirusem zakażonych zostało 67 372 osób, a 2 039 zmarło na COVID-19. Do 46 638 wzrosła liczba pacjentów, którzy zostali wyleczeni z choroby. Na kwarantannie przebywa ponad 96 tysięcy Polaków.

Koronawirus w Polsce. Wyzdrowiało niemal 47 tysięcy osób

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: małopolskiego (79), śląskiego (77), mazowieckiego (75), pomorskiego (75), łódzkiego (32), podkarpackiego (32), wielkopolskiego (30), kujawsko-pomorskiego (20), lubelskiego (18), świętokrzyskiego (14), opolskiego (11), dolnośląskiego (10), zachodniopomorskiego (10), podlaskiego (9), lubuskiego (8) i warmińsko-mazurskiego (2).

"Z przykrością informujemy o śmierci 6 osób zakażonych koronawirusem (wiek-płeć, miejsce zgonu): 73-K Kędzierzyn-Koźle, 75-M Łańcut, 92-K Lipie, 72-M, 87-M, 85-K Gdańsk. Wszystkie osoby miały choroby współistniejące" - napisał resort zdrowia.

30 nauczycieli na kwarantannie przed rozpoczęciem roku szkolnego

Jak podaje RMF FM sytuacja ta dotyczy Krakowa, który ostatnio trafił do żółtej strefy. Koronawirus potwierdzony został u nauczycielki, która pracuje w czterech szkołach. W związku z tym aż 30 pedagogów musiało trafić na kwarantannę. Dyrektorzy tych placówek złożyli już wnioski do sanepidu o zgodę na rozpoczęcie roku szkolnego w trybie zdalnym. Od maja Związek Nauczycielstwa Polskiego apeluje, by nauczyciele i pracownicy oświaty mieli dostęp do szybkich i bezpłatnych testów na koronawirusa. Szef MEN Dariusz Piontkowski uważa, że jest to "trochę absurdalny postulat" i zaznacza, że w żadnym kraju w Europie nie jest on stosowany wobec tej grupy zawodowej. 

Zobacz wideo Szkoła w czasie pandemii. Wspólny program Gazeta.pl, Tok FM i Wyborcza.pl
Więcej o: