Hiszpania. Ujęto mężczyznę, który negował COVID-19. Nawoływał też do przemocy

Hiszpańska policja zatrzymała w piątek mężczyznę, który negował istnienie epidemii COVID-19. Dodatkowo rozsyłał apele zachęcające m.in. do stosowania przemocy wobec polityków.

Jak poinformowano, mężczyzna został zatrzymany po długich poszukiwaniach w miejscowości Cuarte de Huerva, w prowincji Saragossa, na północnym wschodzie kraju.

Hiszpania. Negował pandemię COVID-19 i zachęcał do przemocy. Policja ujęła 38-letniego internautę

"Ci, którzy myślą o samobójstwie, powinni najpierw uderzyć jakiegoś polityka" - napisał w jednym z internetowych komentarzy 38-letni internauta, którego apel ujawniła w piątek policja.

W trakcie śledztwa ustalono, że poza zachęcaniem w internecie do agresji wobec rozmaitych grup zawodowych zatrzymany podszywał się pod pracownika instytucji publicznych, dzwoniąc m.in. do domów seniora, klubów sportowych, szpitali oraz mediów i negując istnienie epidemii.

Zobacz wideo O czym musimy pamiętać, jeśli wybieramy się w podróż publicznym środkiem transportu?

"Zatrzymany mężczyzna stanowił bardzo poważne zagrożenie dla zdrowia publicznego oraz ładu społecznego" - podkreśliła policja w komunikacie.

Według danych ministerstwa zdrowia Hiszpanii w kraju koronawirusem SARS-CoV-2 zakaziło się dotąd blisko 440 tys. osób, a ponad 29 tys. zakażonych zmarło.

Autor: zat/akl (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

***

W poniedziałek 31 sierpnia już po godz. 7:00 rano czekamy na Was w Poranku "Szkoła w czasie pandemii" na Gazeta.pl. Wraz z dziennikarzami radia TOK FM i redakcji Wyborcza.pl będziemy rozmawiać m.in. z ekspertami, nauczycielami i dyrektorami szkół o tym, czy Polska jest odpowiednio przygotowana na powrót uczniów do placówek od 1 września.

Więcej o: