Koronawirus we Włoszech. Średnia wieku zakażonych to już 29 lat. Władze apelują o rozsądek

We Włoszech pogarsza się sytuacja związana z pandemią koronawirusa. Z najnowszych ustaleń wynika, że średnia wieku osób zakażonych spadła do rekordowego poziomu 29 lat. Na początku pandemii, średnia ta była znacznie wyższa, wynosiła 61 lat.

Fundacja badawcza "Gimbe" poinformowała, że w ciągu ostatniego tygodnia, liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2 się podwoiła. - Zwiększa się liczba osób hospitalizowanych oraz w mniejszym stopniu osób na oddziałach intensywnej terapii - powiedział Nino Cartabellotta, prezes fundacji.

Koronawirus we Włoszech. Średnia wieku zakażonych spadła do 29 lat

W czwartek 27 sierpnia we Włoszech wykryto 1 400 nowych przypadków zakażeń koronawirusem. Liczba osób, które musiały się poddać leczeniu wzrosła do 22 tysięcy. Tylko w jednym z 20 regionów nie stwierdzono ani jednego nowego przypadku zakażenia. Epidemiolodzy podkreślają, że większość zakażonych to osoby powracające z wakacji za granicą.

"La Repubblica" informuje, że średnia wieku osób zakażonych spadła do poziomu 29 lat. Eksperci podkreślają, że większy poziom zakażeń wśród osób młodych może być spowodowany ponownym otwarciem gospodarki, w tym miejsc wspólnych spotkań.

Ministerstwo Zdrowia apeluje o przestrzeganie reżimu sanitarnego

- Niezbędne jest utrzymanie wysokiej świadomości ogółu ludności na temat pogarszającej się sytuacji epidemiologicznej - czytamy w raporcie Ministerstwa Zdrowia i Wyższego Instytutu Zdrowia.

Instytucje publiczne apelują również o przestrzeganie zasad kwarantanny oraz innych środków bezpieczeństwa zalecanych przez władze publiczne. To już czwarty tydzień z rzędu, kiedy rośnie liczba nowych przypadków we Włoszech. Wśród zakażonych, jedna trzecia osób przechodzi przez chorobę bez żadnych objawów. Łącznie we Włoszech potwierdzono już 263 949 przypadków zakażeń. Zmarło 35 463 osób.

Zobacz wideo Adam Niedzielski i Zbigniew Rau dołączyli do rządu. Duda: "Kontynuacja i wielkie wyzwania"
Więcej o: