Resort zdrowia zmienia zasady izolacji i kwarantanny. Decyzja możliwa jeszcze dziś

Adam Niedzielski, minister zdrowia, poinformował na konferencji prasowej, że resort zdrowia będzie zmieniał zasady izolacji i kwarantanny. Mają one nie trwać aż tak długo.
To, co chciałem dzisiaj zapowiedzieć to, że dziś po południu zostanie zaprezentowany pakiet rozporządzeń, który zmieni zasady izolacji i kwarantanny

- powiedział nowy minister zdrowia. Jak dodał, kwarantanna zostanie skrócona do 10 dni. Podkreślił, że taki okres jest bezpieczny i "nie powoduje wielkiego przyrostu ryzyka". Polityk zapowiedział także, że Ministerstwo Zdrowia chce wprowadzić standard Światowej Organizacji Zdrowia, a więc izolacja nie zakończy się testem.

Przy braku objawów nie ma potrzeby robienia badań

- zaznaczył Adam Niedzielski.

O tym, że izolacja trwa za długo, bo w Polsce obowiązują nieaktualne wytyczne pisaliśmy we wtorek na Gazeta.pl. Czytaj więcej: Izolacja trwa w nieskończoność, bo państwo "przespało nowe wytyczne". "Ludzie dzwonią z płaczem"

Epidemia koronawirusa w Polsce

W czwartek Ministerstwo Zdrowia opublikowało nowe dane dotyczące epidemii SARS-CoV-2 w Polsce. W ciągu ostatniej doby potwierdzono 887 nowych przypadków zakażenia. Stwierdzono także 16 zgonów spowodowanych COVID-19.

Ogólna liczba zakażonych od początku epidemii koronawirusa wynosi 64 689. Zmarło 2 010 chorych.

Zobacz wideo W przyłbicy albo maseczce do szkoły? MEN: Zastanawiamy się nad wprowadzeniem nakazu w przestrzeniach wspólnych
Więcej o: