Ukraina. Julia Tymoszenko, chora na COVID-19, jest w stanie krytycznym

Była premierka Ukrainy Julia Tymoszenko jest w stanie krytycznym. Polityczka zakaziła się koronawirusem i jest poddawana hospitalizacji na oddziale intensywnej terapii.

O tym, że Julia Tymoszenko jest w stanie krytycznym, poinformował w telewizji Ukraine 24 Wadym Iwczenko, deputowany Batkiwszczyny - partii założonej przez Tymoszenko. Polityk stwierdził jednak, że była premierka Ukrainy nie jest podłączona do respiratora. 

- Julia Tymoszenko jest w stanie krytycznym, ma wysoką temperaturę. Podejmowane są wszelkie odpowiednie środki, aby wentylować jej płuca, ale to nie jest respirator. To są inne odpowiednie urządzenia, które muszą być używane zgodnie z procedurami - powiedział Iwczenko.

Deputowany Batkiwszczyny powiedział, że cała partia modli się za powrót Julii Tymoszenko do zdrowia.

Zobacz wideo O czym musimy pamiętać, jeśli wybieramy się w podróż publicznym środkiem transportu?

Julia Tymoszenko zakaziła się koronawirusem. Od poniedziałku jest na OIOM-ie

Informacja o tym, że 59-letnia Julia Tymoszenko zakaziła się koronawirusem, obiegła media 23 sierpnia. Dzień później ukraińska agencja prasowa Ukrinform poinformowała, że była premierka jest na oddziale intensywnej terapii. 25 sierpnia rzeczniczka prasowa Julii Tymoszenko Marina Soroka przekazała dziennikarzom, że stan polityczki jest poważny. 

Więcej o: