Ministerstwo Zdrowia. Kolejnych 615 osób wyzdrowiało z COVID-19

Ministerstwo Zdrowia w swoim codziennym raporcie poinformowało, że w ciągu ostatniej doby odnotowano 615 przypadków osób, które wyzdrowiały z COVID-19. To niemal dwukrotnie większa liczba, niż dzień wcześniej.

Każdego dnia resort zdrowia publikuje na Twitterze grafikę, na której przedstawia liczby dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej. W ciągu ostatnich 24 godzin szczególnie pozytywnie przedstawia się liczba ozdrowieńców.

Raport MZ. Więcej ozdrowieńców, więcej osób poddanych kwarantannie

Z porannego raportu wynika, że resort odnotował łącznie 43 399 osób, które wyzdrowiały z COVID-19. Jest to liczba o 615 wyższa, niż dzień wcześniej, kiedy to takich przypadków było łącznie o 336 więcej w porównaniu do dnia poprzedniego.

Względem poprzedniego raportu odnotowano również o 37 mniej zajętych łóżek (obecnie jest ich 2 170), a dodatkowo zwolniły się cztery respiratory (obecnie 79).

Wzrosła natomiast liczba osób objętych kwarantanną i nadzorem epidemiologicznym. W pierwszym przypadku jest ich 99 705 (1 472 więcej, niż dzień wcześniej), zaś w drugim 8 947 (o 53 więcej).

Zobacz wideo Pandemia trwa, a wakacje się kończą. Uczniowie mają wrócić do szkół
Więcej o: