Francja. Ognisko koronawirusa w wiosce naturystów. Władze: Bardzo niepokojące

W naturystycznej wiosce Cap d'Agde na południu Francji współczynnik pozytywnych wyników testów na COVID-19 wyniósł 30 proc. Władze medyczne ostrzegają przed "bardzo niepokojącym" ogniskiem wirusa.

Regionalna Agencja Zdrowia (ARS) zarejestrowała wśród naturystów w Cap d'Agde w departamencie Herault nad Morzem Śródziemnym ognisko COVID-19. Stwierdzono 57 nowych przypadków koronawirusa w niedzielę, natomiast w zeszłym tygodniu takich przypadków było kilkanaście.

Władze medyczne przeprowadzają masowe badanie przesiewowe osób, które uczęszczały do wioski naturystów. Wyniki kolejnych z 800 przeprowadzonych testów powinny być znane już wkrótce.

Zwracaliśmy szczególną uwagę na informowanie na początku sezonu

- powiedział dyrektor wioski David Masella w telewizji LCI.

Noszenie maseczki jest obowiązkowe

W poniedziałek ARS Occitanie zaapelowała o "ścisłe stosowanie środków zapobiegawczych" w nadmorskim kurorcie. Prefekt Herault Jacques Witkowski poprosił wszystkich obecnych w wiosce naturystów, aby poddali się testom i zachowali dystans społeczny.

Noszenie maski jest obowiązkowe od niedzieli już w jednej trzeciej francuskich gmin, w tym w gminie Agde.

Cytowani przez francuskie media naturyści uważają, że naturyzm jako taki nie sprzyja specjalnie rozprzestrzenianiu się wirusa, ponieważ występuje on wszędzie, nie tylko w ich wiosce.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie
Więcej o: