Grodzisk Wielkopolski. Wakacje się nie skończyły, a w szkole już są pierwsze zakażenia

W jednej ze szkół podstawowych w Grodzisku Wielkopolskim stwierdzono dwa przypadki koronawirusa. Nie wiadomo, czy rok szkolny 2020/2021 rozpocznie się w tej placówce zgodnie z planem.

Zakażenie koronawirusem potwierdzono u dwojga pracowników Szkoły Podstawowej  nr 4 im. kpt. Józefa Rejdycha w Grodzisku Wielkopolskim. Placówka poinformowała o tym w oficjalnym komunikacie, a sprawę nagłośniły lokalne media. Ze względu na zaistniałą sytuację szkoła odwołała spotkanie informacyjne dla rodziców, które miało się odbyć we wtorek 25 sierpnia. 

"Wszelkie informacje dotyczące początku nowego roku szkolnego i sytuacji epidemicznej będziemy publikować na stronie internetowej szkoły oraz na FB" - poinformowały władze grodziskiej podstawówki. 

Rok szkolny 2020/2021. Dyrektorzy szkół będą mogli zawiesić lekcje

Rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021 wypada we wtorek 1 września. Minister edukacji narodowej Dariusz Piontkowski podjął decyzję, że pomimo epidemii uczniowie wrócą do szkół i będą uczęszczać w zajęciach stacjonarnie. MEN zezwala jednak na zawieszenie lekcji ze względu na aktualną sytuację epidemiologiczną. Aby zawiesić zajęcia, dyrektor danej szkoły będzie musiał otrzymać zgodę organu prowadzącego oraz pozytywną opinię Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego.

Zobacz wideo Pandemia trwa, a wakacje się kończą. Uczniowie mają wrócić do szkół

W drugiej połowie lipca liczba przypadków koronawirusa potwierdzanych każdego dnia wyraźnie wzrosła. Od tamtej pory rejestruje się od 500 do nawet 900 zakażonych dziennie. W marcu, kiedy podjęto decyzję o zamknięciu szkół ze względu na epidemię, dzienny przyrost zakażeń nie przekraczał 200. 

Więcej o: