Koronawirus w szpitalu uzdrowiskowym w Ciechocinku. U jednego z kuracjuszy stwierdzono zakażenie

U jednej z osób przebywających w Szpitalu Uzdrowiskowym Nr IV ("Dom Zdrojowy") w Ciechocinku stwierdzono koronawirusa. Jak informuje Uzdrowisko Ciechocinek S.A. obiekt został "natychmiastowo odizolowany", a pracownicy oraz kuracjusze są poddawani badaniom.

W Szpitalu Uzdrowiskowym nr IV w Ciechocinku trwają testy kuracjuszy. U jednej z osób przebywającej w placówce stwierdzono koronawirusa.

"Obiekt został natychmiast odizolowany, zaś pracownicy oraz kuracjusze poddani badaniom wymazowym w kierunku obecności koronawirusa. Wszyscy pacjenci pozostają w swoich pokojach, do których dostarczane są im posiłki" - czytamy w komunikacie Uzdrowiska Ciechocinek S.A.

Jak informuje spółka, "wszyscy Goście tuż przed rozpoczęciem pobytu poddawani są obowiązkowym testom na obecność koronawirusa". p

Kujawsko-Pomorski Urząd Wojewódzki w Bydgoszczy w oświadczeniu przesłanym Gazeta.pl, że u jednej z osób przebywających w Szpitalu Uzdrowiskowym Nr IV w Ciechocinku stwierdzono zakażenie koronawirusem.

Osoba ta została przekazana do Izolatorium w Grudziądzu. Pracownicy i kuracjusze tego Sanatorium (ok. 300 osób) zostali objęci kwarantanną. Część przebywa w kwarantannie w budynku sanatorium, część w kwarantannie domowej. Zostały pobrane wymazy do badań molekularnych od wszystkich w/w osób. Czekamy na wyniki.

- czytamy.

Zobacz wideo O czym musimy pamiętać, jeśli wybieramy się w podróż publicznym środkiem transportu?

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało w piątek o 903 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem - to najwięcej od początku pandemii. Resort podaje też informacje o 13 kolejnych zgonach. Od czwarku  wyzdrowiało 548 osób chorych na COVID-19.

Najwięcej nowych zakażeń jest na Śląsku - 168. W Małopolsce odnotowano ich 156, a na Mazowszu - 146. W Pomorskiem jest 89 kolejnych zakażonych, w Wielkopolsce 77, a w Łódzkiem - 49. Na Podkarpaciu potwierdzono 46 nowych przypadków, w województwie kujawsko-pomorskim - 31, a w dolnośląskim - 30. Warmia i Mazury mają kolejnych 30 zakażonych, Opolszczyzna - 25, a Ziemia Świętokrzyska - 22. Na Lubelszczyźnie jest 21 nowych przypadków, na Podlasiu i na Pomorzu Zachodnim po sześć, a w województwie lubuskim - jeden.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 60 281 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego zmarło 1938 osób, a wyzdrowiało 41 029 osób.

Więcej o: