Koronawirus w Kancelarii Premiera. Zakażony ma być sekretarz stanu Piotr Naimski

Pełnomocnik rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej Piotr Naimski otrzymał pozytywny wynik testu na obecność koronawirusa - wynika z informacji przekazywanych przez TVP Info.

Przed kilkoma dniami Piotr Naimski i inni ministrowie spotkali się z zespołem ds. górnictwa. Jak się później okazało, u jednego z uczestników spotkania wykryto koronawirusa. Nieoficjalne, podawane przez TVP Info informacje, sugerują, że właśnie wtedy mogło dojść do zakażenia.

Piotr Naimski zakażony. Wirusa nie potwierdzono u Jacka Sasina

Na spotkaniu z udziałem zespołu ds. górnictwa obecny był również wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin. W poniedziałek za pośrednictwem Twittera poinformował on jednak, że nie jest zakażony.

Na ten moment wszelkie informacje podawane w kontekście zakażenia Piotra Naimskiego uznawane są za nieoficjalne. Zarówno sam zainteresowany, jak i jego otoczenie jak dotąd nie potwierdzili tej informacji.

Piotr Naimski od 2015 roku pełni rolę sekretarza stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, a także pełnomocnika rządu ds. strategicznej infrastruktury energetycznej. Jest odpowiedzialny między innymi za doprowadzenie do celu planu zakładającego budowę sześciu reaktorów jądrowych w Polsce do 2040 roku.

Zobacz wideo Morawiecki: Nie możemy doprowadzić do zewnętrznych interwencji na Białorusi
Więcej o: