Pojechał na wesele, choć był na kwarantannie. Okazało się, że jest zakażony. "Ma wyrzuty sumienia"

Kara grzywny lub nawet prokuratorskie postępowanie może czekać mężczyznę z Nowego Dworu Gdańskiego, który mimo kwarantanny postanowił udać się na wesele. Później okazało się, że mężczyzna jest zakażony. Mieszkaniec województwa pomorskiego mógł w ten sposób narazić 93 gości wesela oraz ich rodziny.

Jak podaje tvn24.pl, mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego został objęty kwarantanną po tym, jak stwierdzono zakażenia koronawirusem w jego zakładzie pracy w Gdańsku. Mężczyzna postanowił mimo to pojechać na wesele do Malborka, gdzie bawiły się 93 osoby. Już po imprezie okazało się, że jest zakażony.

- Naraził zdrowie, a może i życie 93 osób, które razem z nim bawiły się na weselu. Tym samym w powiecie malborskim stacja musiała objąć kwarantanną wszystkich weselników i ich rodziny - mówi w rozmowie z TVN24 Tomasz Bojar-Fijałkowski, państwowy inspektor sanitarny w Nowym Dworze Gdańskim.

Mężczyźnie grozi grzywna do 30 tys. zł, inspektor nie wyklucza też złożenia zawiadomienia do prokuratury. Jak mówił Tomasz Bojar-Fijałkowski, mieszkaniec Nowego Dworu Gdańskiego próbował wytłumaczyć się ze swojego zachowania i "ma wyrzuty sumienia".

Zobacz wideo O czym musimy pamiętać, jeśli wybieramy się w podróż publicznym środkiem transportu?

Koronawirus w Polsce

Ministerstwo Zdrowia poinformowało we wtorek o 597 nowych przypadkach zakażeń koronawirusem i 11 kolejnych zgonach. Od poniedziałku wyzdrowiały 284 osoby chore na COVID-19.

Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 57 876 przypadków zakażeń koronawirusem, z czego zmarło 1 896 osób, a wyzdrowiały 39 643 osoby.