Wuhan. Wielotysięczna impreza w parku wodnym. Imprezowicze zapomnieli o koronawirusie

W mieście Wuhan, w który odkryto pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem na świecie, odbyła się masowa impreza z udziałem tysięcy ludzi. Imprezowicze bawili się w parku wodnym, nie zachowując dystansu ani żadnych innych środków bezpieczeństwa.

Social media obiegają zdjęcia i nagrania z festiwalu muzyki elektronicznej, który odbył się w popularnym parku wodnym Playa Maya w Wuhan. Na fotografiach widać tysiące ludzi stojących ramię w ramię i pływających w basenie bez zachowania jakichkolwiek restrykcji sanitarnych. Część uczestników wydarzenia ubrała kamizelki ratunkowe, ale żaden nie miał na sobie maski ochronnej. Tłum zabawiali DJ-e oraz akrobata na desce surfingowej. 

Portal france24.com informuje, że park wodny w Wuhan został otwarty w czerwcu po 76-dniowej przerwie. Powołując się na lokalne media, pisze, ze kobiety mogą korzystać tam z 50-procentowej zniżki na wstęp, a właściciele parku ograniczyli liczbę klientów, którzy mogą wejść na jego teren w tym samym czasie o połowę. 

Całkowity lockdown Wuhan. Miasto było odcięte od świata

Wuhan to miasto, które uchodzi za kolebkę koronawirusa. Pierwszy przypadek zakażenia odkryto tam pod koniec ubiegłego roku. Kiedy wirus SARS-CoV-2 zaczął się rozprzestrzeniać, miasto liczące 11 milionów mieszkańców zostało odcięte od świata. Lockdown został zniesiony w kwietniu. Od połowy maja w prowincji Hubei, której stolicą jest Wuhan, nie stwierdzono żadnych nowych krajowych przypadków koronawirusa. 

Zobacz wideo O czym musimy pamiętać, jeśli wybieramy się w podróż publicznym środkiem transportu?
Więcej o: