Koronawirus w Krakowie. Sanepid szuka klientów restauracji McDonald's

Sanepid szuka osób, które 3 sierpnia odwiedziły restaurację McDonald's przy ulicy Grodzkiej 26 w Krakowie. U jednego z klientów tego lokalu stwierdzono zakażenie koronawirusem.

"Powiatowy Państwowy Inspektorat Sanitarny w Krakowie na podstawie otrzymanego wyniku badań w kierunku SARS-CoV-2 oraz przeprowadzonego wywiadu epidemiologicznego z pacjentem informuje, że w dniu 3 sierpnia 2020 w restauracji McDonald, zlokalizowanej przy ul. Grodzkiej 26 w Krakowie przebywała osoba, u której w dn. 6 sierpnia, potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2" - czytamy w komunikacie.

Osoby, które były we wskazanej restauracji McDonald's w poniedziałek 3 sierpnia, proszone są o kontakt telefoniczny pod numerami 602-347-817 lub 12-684-40-33.

Portal dziennikpolski24.pl informuje, że 14 sierpnia restauracja McDonald's przy ul. Grodzkiej w Krakowie była zamknięta. Nie wiadomo jednak, czy ma to związek z komunikatem sanepidu. 

Zobacz wideo O czym musimy pamiętać, jeśli wybieramy się w podróż publicznym środkiem transportu?

Koronawirus. Zakażony pracownik McDonald's w Dąbrowie Górniczej

To nie pierwsze ogłoszenie dotyczące przypadku koronawirusa w restauracji McDonald's. 7 sierpnia informowaliśmy, że sanepid szuka klientów lokalu należącego do tej firmy zlokalizowanego przy ul. Katowickiej w Dąbrowie Górniczej. W wyniku dochodzenia epidemiologicznego stwierdzono, że koronawirusem zakaził się jeden z pracowników restauracji. Pracownicy, którzy mieli z nim kontakt, zostali skierowani na kwarantannę, a lokal odkażono. 

Więcej o: