Słowacja wraca do ograniczeń w związku z koronawirusem. Uczniowie założą w szkołach maseczki

Minister zdrowia Słowacji Marek Krajczi poinformował po posiedzeniu zespołu ekspertów epidemiologów o przywróceniu niektórych ograniczeń związanych z pandemią COVID-19. Niektóre z nich dotyczą między innymi powrotu dzieci do szkół. Uczniowie przez pierwsze dwa tygodnie będą musieli nosić maseczki.

Wraz z początkiem roku szkolnego rodzice będą musieli przekazać kierownikom szkół lub nauczycielom oświadczenie, w którym stwierdzą, że dziecko nie ma oznak zakażenia SARS-CoV-2 i nie było po 17 sierpnia za granicą, ani nie uczestniczyło w imprezach zbiorowych.

Zobacz wideo Pandemia trwa, a wakacje się kończą. Uczniowie mają wrócić do szkół

Słowacja wprowadza nowe regulacje w związku z koronawirusem

Epidemiolodzy zalecili także, by nie organizować imprez masowych. W konsekwencji szef resortu zdrowia zakazał imprez z udziałem ponad 1000 osób, także sportowych, w terminie od 1 września do 1 października. W pomieszczeniach zamkniętych ograniczenie ma dotyczyć obecności ponad 500 osób po godzinie 23 i dotknie także organizację wesel.

Od września prowadzona będzie "mapa państw niebezpiecznych"

Minister zdrowia Marek Krajczi zapowiedział, że do 1 września nie będzie aktualizowana mapa państw traktowanych jako niebezpieczne. Eksperci zalecili Słowakom, by nie jeździli za granicę, szczególnie dotyczy to rodzin z małymi dziećmi. Po 1 września spis państw określanych jako ryzykowne ze względu na koronawirusa, będzie aktualizowany raz na dwa tygodnie, a nie jak dotąd raz w tygodniu. (PAP)

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl. 

Więcej o: