Ksiądz zakażony koronawirusem udzielał sakramentów. Sanepid szuka wiernych z czterech miejscowości

Proboszcz z Ryszewka (woj. zachodniopomorskie) zakaził się koronawirusem. Lokalny sanepid szuka wiernych, którzy w ciągu ostatnich dwóch tygodni mogli mieć z nim kontakt.

Komunikat dotyczący koronawirusa w powiecie Pyrzyce został opublikowany na stronie internetowej Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej. Wynika z niego, że poszukiwane są osoby, które w dniach 27 lipca - 10 sierpnia brały udział w mszy świętej, spowiadały się lub przyjmowały komunię świętą w kościele w Ryszewku, Turzu, Brzeźnie lub Giżynie. 

"Osoby te proszone są o pilny kontakt telefoniczny z Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną w Pyrzycach pod numerami telefonów: 915703429 - w godzinach pracy Urzędu (7:25 do 15:00) 698942435 - poza godzinami urzędowania" - czytamy w komunikacie

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie

Proboszcz z Ryszewka trafił do szpitala. Jest w dobrym stanie

Stacja telewizyjna TVN24 informuje, że informacja, która ukazała się na stronie pyrzyckiego sanepidu, jest związana ze stwierdzeniem koronawirusa u proboszcza z Ryszewka. Duchowny przebywa w szpitalu w Szczecinie. Jego stan określa się jako dobry.

- Powiatowy inspektor przeprowadzi wywiad epidemiologiczny z osobami, które miały kontakt z księdzem. Jeśli rzeczywiście był to taki bliski kontakt: komunia, spowiedź, to z pewnością taka osoba zostanie skierowana na kwarantannę - powiedziała w rozmowie z TVN24 rzeczniczka prasowa Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Szczecinie Małgorzata Kapłan.

Więcej o: