Koronawirus na kolonii w powiecie olsztyńskim. Dzieci skierowano na kwarantannę

W ostatnich dniach zakażenie koronawirusem zdiagnozowano u trzech opiekunów kolonii w powiecie olsztyńskim. Obóz rozwiązano, a dzieci z Warszawy, które na nim przebywały, skierowano na kwarantannę.

Jak podaje Radio Olsztyn od kilku dni w województwie warmińsko-mazurskim notowane są wzrosty zakażeń. We wtorek 11 sierpnia testy potwierdziły COVID-19 u kolejnych 32 osób z tego regionu - co jest rekordowym dziennym wynikiem dla tego regionu. Do statystyk nie wpisano jednak uczestników kolonii w powiecie olsztyńskim.

Koronawirus w Polsce. Zdiagnozowano trzy zakażenia wśród uczestników kolonii

Warmińsko-mazurski inspektor sanitarny Janusz Dzisko powiedział, że na kolonii wypoczywały dzieci z Warszawy, dlatego infekcje z tego ogniska wpisane zostały do zachorowań dla województwa mazowieckiego.

- Najpierw okazało się, że matka jednego z kolonistów jest zakażona, następnie testy wykazały, że trzy osoby z kadry opiekuńczo-wychowawczej także są zakażone. Kolonia została przez nas rozwiązana, a dzieci zostały skierowane na kwarantannę - powiedział dalej Radiu Olsztyn Janusz Dzisko.

We wtorek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o kolejnych 551 osobach zakażonych koronawirusem. Z powodu COVID-19 zmarło także następnych 12 pacjentów. Z powodu wzrostu liczby zakażeń resort zdrowia zastanawia się nad wprowadzeniem dodatkowych obostrzeń regionalnych. Informacje o ewentualnych zmianach mają zostać podane pod koniec tygodnia.

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie
Więcej o: