Hiszpaskie media: cztery miesice wizienia dla Polaka, ktry odmwi zaoenia maseczki

Sd w miecie Murcja w Hiszpanii skaza na cztery miesice wizienia obywatela Polski, ktry odmwi wykonania polecenia policjanta, by zaoy mask ochronn - poinformoway w sobot hiszpaskie media, zaznaczajc, e zatrzymany uy siy wobec funkcjonariusza.
Zobacz wideo Maseczki ochronne - nie popełniaj tych błędów

W orzeczeniu sądu, na które powołuje się agencja prasowa EFE, wyjaśniono, że 46-letni Polak przyznał się do stawianych mu zarzutów, w tym do oplucia policjanta i uderzenia go. Zaznaczył jednak, że funkcjonariusz w czasie ataku nie odniósł obrażeń.

Hiszpania. Cztery miesiące więzienia dla Polaka, który odmówił założenia maseczki

Hiszpańska agencja podała, że Polak zaatakował policjanta, kiedy ten próbował go wylegitymować. Według regionalnego dziennika "La Verdad" do zdarzenia doszło przy Ronda de Garay, w centrum Murcji, a z zeznań świadków wynika, że dwie osoby, które towarzyszyły agresywnemu Polakowi, również nie miały masek ochronnych podczas incydentu.

Choć 21 czerwca władze Hiszpanii zniosły stan zagrożenia epidemicznego, to w lipcu rzdy poszczególnych wspólnot autonomicznych, w tym Murcji, nakazały noszenie masek w miejscach publicznych, nawet w sytuacji, jeśli między osobami występuje 1,5-metrowy dystans społeczny.

Koronawirus: wszystkie aktualne informacje i zalecenia na gov.pl