Sanepid poszukuje osób odwiedzających największy park rozrywki w Polsce

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Oświęcimiu poszukuje osób, które 28 lipca przebywały na terenie "Energylandii" w Zatorze. To największy park rozrywki w Polsce.

Ogłoszenie z apelem zostało umieszczone na stronie internetowej oświęcimskiego oddziału sanepidu. Podano w nim numer infolinii: +48 222 500 115.

Energylandia to największy park rozrywki w Polsce. Położony jest w Zatorze pod Oświęcimiem. Został otwarty cztery lata temu. W 2019 roku odwiedziło go około 1,5 miliona osób. Park mimo pandemii działa normalnie, ale obowiązuje limit: 1 osoba na 5 m2 powierzchni. Spacerując alejkami i poruszając się po parkingu, dyrekcja zaleca noszenie maseczek ochronnych. Pracownicy przypominają również, że na terenie wejść do atrakcji, wewnątrz atrakcji oraz w strefach pokazowych, maseczki są obowiązkowe, a to oznacza, że nie można tam wejść w szalach, kominach i chustach.

Obowiązek noszenia maseczek nie dotyczy dzieci do lat 4.

Powiat oświęcimski, w którym znajduje się Park Rozrywki "Energylandia”, ze względu na wzrost liczby zakażonych osób trafił do tak zwanej "żółtej strefy".

Zobacz wideo
Więcej o: