Dąbrowa Górnicza. Sanepid szuka klientów restauracji McDonald's. Trwa dochodzenie epidemiologiczne

Sanepid szuka klientów restauracji McDonald's zlokalizowanej przy ul. Katowickiej w Dąbrowie Górniczej. Chodzi o osoby, które były tam w dniach 27 lipca - 2 sierpnia. Trwa dochodzenie epidemiologiczne.

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Dąbrowie Górniczej opublikowała komunikat dotyczący restauracji McDonald's na swojej stronie internetowej. We wpisie czytamy, że poszukiwane są osoby, które w ubiegłym tygodniu były w lokalu na ul. Katowickiej w Dąbrowie Górniczej i obserwują u siebie objawy zakażenia koronawirusem. Osoby te proszone są o kontakt telefoniczny pod numerem (32) 727-58-71, (32) 727-58-72 lub 536-746-412 albo wysłanie wiadomości mailowej na adres sekretariat@pssedg.pl.

"W przypadku wiadomości przesłanej na adres e-mail proszę o zamieszczenie numeru telefonu oraz informacji o dniu i godzinie pobytu w restauracji McDonald w Dąbrowie Górniczej" - czytamy w informacji opublikowanej przez sanepid.

McDonald's: Pracownik zakaził się koronawirusem, czuje się dobrze

Biuro prasowe McDonald’s wydało oświadczenie w tej sprawie. Wynika z niego, że jeden z pracowników restauracji na ul. Katowickiej w Dąbrowie Górniczej zakaził się koronawirusem. Inni pracownicy, którzy mieli z nim kontakt, zostali skierowani na kwarantannę i przejdą badania na obecność wirusa SARS-CoV-2. Prewencyjnie, zgodnie z procedurą wewnętrzną firmy, odsunięto od pracy również osoby, które miały kontakt z zakażonym we wcześniejszych dniach, a lokal poddano dezynfekcji. Zakażony pracownik czuje się dobrze i jest pod nadzorem służb medycznych. 

"Pragniemy zapewnić, że od zawsze wysokie standardy bezpieczeństwa oraz higieny McDonald’s były i są przestrzegane z?najwyższą starannością. Restrykcyjne procedury mycia oraz dezynfekcji są standardem systemu McDonald’s. W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo naszych gości oraz pracowników na bieżąco monitorujemy sytuację dotyczącą rozprzestrzeniania się wirusa, a także identyfikujemy potencjalne zagrożenia. Każdy pracownik restauracji mający kontakt z gośćmi stosuje środki ochrony osobistej (maseczka lub przyłbica oraz rękawiczki). Współpracujemy z?odpowiednimi organami oraz jesteśmy przygotowani do podjęcia dalszych niezbędnych działań" - czytamy w oświadczeniu.

Zobacz wideo Mimo pandemii polskie miejscowości turystyczne przeżywają oblężenie

Koronawirus w Polsce. Rekordowa liczba nowych przypadków 

Rośnie liczba przypadków koronawirusa w Polsce. W piątek 7 sierpnia stwierdzono rekordową liczbę nowych zakażonych. Jest ich aż 809. Od początku epidemii koronawirusa w Polsce zakaziło się ponad 50 tysięcy osób. Najwięcej zakażeń stwierdzono w województwie śląskim. Testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 dały wynik pozytywny u ponad 17 tysięcy mieszkańców tej części kraju.

Więcej o: