Kraków. Osiem nowych zakażeń w szpitalu im. Józefa Dietla. Koronawirus również w innych placówkach

W szpitalu imienia Józefa Dietla przy ulicy Skarbowej w Krakowie potwierdzonych zostało osiem kolejnych przypadków zakażenia koronawirusem. W większości są to członkowie personelu medycznego.

Pacjenci szpitala na wszystkich oddziałach mają odpowiednie zabezpieczenie medyczne. - W związku z zagrożeniem, szpital wstrzymał przyjęcia, jak również zamknięta została izba przyjęć - zdradził w rozmowie z "RMF FM" zastępca dyrektora placówki Marcin Mikos.

Krakowskie placówki i nowe zakażenia koronawirusem

Wśród ośmiu osób ze szpitala im. Józefa Dietla z pozytywnym wynikiem testu na obecność koronawirusa znaleźli się głównie członkowie personelu medycznego. Placówka podjęła wszelkie działania, aby zabezpieczyć ich samych oraz innych medyków i pacjentów.

Kolejne przypadki zakażeń wśród krakowskich placówek odnotowano też w Szpitalu Specjalistycznym im. Rydygiera, a dokładniej na oddziale psychiatrycznym. Przeprowadzone testy wykazały, że chora jest jedna z pacjentek. - Pacjentka została przewieziona do jednoimiennego Szpitala Uniwersyteckiego - zaznacza dyrektor placówki ds. lecznictwa Wojciech Gąsior, cytowany przez "Gazetę Krakowską".

Pełen reżim sanitarny wprowadzono również w Domu Pomocy Społecznej przy ulicy Krakowskiej 55. Pozytywny wynik na obecność koronawirusa uzyskano u jednego z pracowników placówki.

Zobacz wideo Czy pandemia koronawirusa to już historia dla branży bukmacherskiej?
Więcej o: