Jan Filip Libicki zakażony koronawirusem. Terlecki: Zgromadzenie Narodowe odbędzie się bez zmian

W czwartek w Sejmie Zgromadzenie Narodowe, podczas którego prezydent Andrzej Duda zostanie zaprzysiężony na drugą kadencję. Mimo wykrycia koronawirusa u senatora Jana Filipa Libickiego, zgromadzenie odbędzie się bez zmian - potwierdza Ryszard Terlecki.

- Będą oczywiście wszystkie możliwe zabezpieczenia tak, żeby posłowie wchodzili, wychodzili bezpiecznie, będą w maskach, także to wszystko będzie zabezpieczone - powiedział w rozmowie z PAP wicemarszałek Sejmu z PiS, Ryszard Terlecki.

Polityk dodał, że nie jest brane pod uwagę inne miejsce, więc Zgromadzenie Narodowe odbędzie się na sali plenarnej Sejmu. Goście zajmą z kolei miejsca w Sali Kolumnowej.

Jan Filip Libicki zakażony koronawirusem. Zgromadzenie Narodowe odbędzie się bez zmian

W sobotę senator Koalicji Polskiej-PSL Jan Filip Libicki poinformował, że ma koronawirusa. W niedzielę marszałek Senatu Tomasz Grodzki przekazał, że w związku z chorobą senatora Libickiego zaplanowane na 4-7 sierpnia posiedzenie Senatu zostało przesunięte na 11-13 sierpnia.

Podobnie jest z piątkowym posiedzeniem Sejmu, które także zostało przesunięte z powodu wykrycia koronawirusa u senatora Libickiego.

- Posiedzenie Sejmu musi być przesunięte w związku z opóźnieniem prac Senatu - tłumaczył Terlecki. Najprawdopodobniej senatorowie spotkają się dopiero za dwa tygodnie.

Senator Libicki przebywa obecnie w szpitalu. 

Zobacz wideo Koronawirus w odwrocie? Słowa premiera komentuje prof. Włodzimierz Gut, wirusolog
Więcej o: