Wielkopolska. Nowe ognisko koronawirusa. Duża liczba zakażeń w zakładzie drobiarskim

W jednym z zakładów drobiarskich w powiecie ostrzeszowskim badania na koronawirusa wykazały aż 164 pozytywne wyniki. Informację o tak dużej skali zakażeń przekazał rzecznik prasowy wojewody wielkopolskiego Tomasz Stube.

W dzisiejszym komunikacie Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 575 nowych przypadkach zakażenia koronawirusem w całym kraju. W Wielkopolsce przypadków tych było 98, z czego najwięcej w powiecie ostrzeszowskim.

Wielkopolska. Zakład drobiarski nowym ogniskiem

Spośród wszystkich 98 zakażonych osób z województwa wielkopolskiego, aż 84 pochodziły z powiatu ostrzeszowskiego. Są to w większości osoby w weku od 30 do 50+ roku życia. Portal "Głos Wielkopolski" przekazał, że nowe ognisko koronawirusa wykryto w jednym z zakładów drobiarskich.

Łącznie w zakładzie w miejscowości Mikstat zakażone są 164 osoby - przekazuje "Polsat News". Poza pracownikami są to również osoby z ich bezpośredniego otoczenia. - W zakładzie na bieżąco prowadzone są testy - mówił Stube.

W tym tygodniu w Mikstacie pojawi się mobilny punkt pobrań wymazów. W kolejny poniedziałek i wtorek pojawi się on w Ostrzeszowie.

Więcej o: