Możliwa 14-dniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski. "Decyzja będzie z wyprzedzeniem"

Rzecznik resortu zdrowia poradził ostrożność w planowaniu zagranicznych wakacji, szczególnie w krajach, gdzie odnotowuje się wzrost zachorowań. Stwierdził także, że ponowne wprowadzenie 14-dniowej kwarantanny dla przyjeżdżających do Polski jest możliwe.

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz na antenie Polsat News powiedział, że "radziłby ostrożność w planowaniu wakacji poza granicami Polski".

Szczególnie w tych regionach, w których obserwujemy wzrosty zakażeń koronawirusem, czyli np. Hiszpania lub Bałkany. (...) Niestety, na Bałkanach też obserwujemy wzrosty. Trudno wymienić jeden kraj, teraz mamy zablokowane loty do Czarnogóry i np. do Luksemburga

- poinformował Andrusiewicz i dodał, że "prewencyjnie" lepiej nie wyjeżdżać w te regiony.

Będzie dwutygodniowa kwarantanna dla przyjeżdżających do Polski?

Rzecznik resortu zdrowia stwierdził także, że możliwe jest ponowne wprowadzenie dwutygodniowej kwarantanny dla osób, które przyjeżdżają do Polski. Podkreślił jednak, że taka informacja zostanie podana z wyprzedzeniem.

Na pewno nie uwięzimy turystów z dnia na dzień w Chorwacji czy w Hiszpanii, ta decyzja będzie z wyprzedzeniem, tak, żeby każdy mógł poradzić sobie ze swoją sytuacją i odpowiednio przygotować się do czasu, aż ta kwarantanna zacznie obowiązywać

- powiedział Wojciech Andrusiewicz.

Zobacz wideo Koronawirus w odwrocie? Słowa premiera komentuje prof. Włodzimierz Gut, wirusolog
Więcej o: