Koronawirus w Senacie. Krzysztof Kwiatkowski na kwarantannie, posiedzenie przełożono

Po tym, jak senator Jan Filip Libicki ogłosił, że jest chory na COVID-19, senator Krzysztof Kwiatkowski udał się na kwarantannę. Ze względu na stan zdrowia Libickiego przełożono posiedzenie wyższej izby parlamentu. Osoby, które miały kontakt z zakażonym, mają przejść badania.

Senator Koalicji Polskiej PSL-Kukiz'15 Jan Filip Libicki poinformował w sobotę wieczorem na Twitterze, że zakaził się koronawirusem. Napisał, że poda sanepidowi nazwiska wszystkich osób, z którymi miał kontakt w ubiegłym tygodniu. Jednocześnie poprosił, aby ci, o których zapomni, sami zgłosili się na badania.

Dzień później senator niezrzeszony Krzysztof Kwiatkowski napisał na Twitterze, że miał kontakt z Libickim, w związku z czym udaje się na kwarantannę. Polityk poinformował, że będzie w izolacji do środy, mając nadzieję, że tego dnia wyniki badań potwierdzą, że jest zdrowy.

Koronawirus w Senacie. Posiedzenie przełożone o tydzień

Ze względu na stan zdrowia senatora Jana Filipa Libickiego posiedzenie Senatu zaplanowane na 4-7 sierpnia zostało przesunięte na 11-14 sierpnia. Ta informacja została opublikowana w social mediach. Marszałek Senatu Tomasz Grodzki poinformował, że Kancelaria Senatu pozostaje w kontakcie z sanepidem. Osoby, które miały kontakt z zakażonym senatorem, mają zostać poddane badaniom.

Zobacz wideo
Więcej o: