Ministerstwo Zdrowia: 575 nowych zakażeń koronawirusem. Łącznie to już 47 tysięcy chorych w Polsce

W poniedziałek Ministerstwo Zdrowia podało nowe dane dotyczące liczby zakażeń i ofiar śmiertelnych koronawirusa w Polsce. Najwięcej nowych przypadków zdiagnozowano w województwach śląskim i wielkopolskim.
Zobacz wideo Koronawirus w odwrocie? Słowa premiera komentuje prof. Włodzimierz Gut, wirusolog

Ostatnie testy potwierdziły zakażenie koronawirusem u kolejnych 575 osób. Dodatkowo w poniedziałek 3 sierpnia poinformowano, że z powodu COVID-19 zmarła kolejna chora osoba. Tym samym ogólna liczba zakażonych wzrosła do 47 469, a bilans ofiar śmiertelnych wynosi już 1 732. Od początku epidemii wyleczonych zostało 34 881 pacjentów.

Koronawirus w Polsce. Apel lekarza o przestrzeganie reżimu sanitarnego

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: śląskiego (146), wielkopolskiego (98), mazowieckiego (82), małopolskiego (78), podkarpackiego (42), pomorskiego (20), łódzkiego (20), dolnośląskiego (17), zachodniopomorskiego (15), lubelskiego (13), lubuskiego (13), podlaskiego (10), kujawsko-pomorskiego (9), świętokrzyskiego (8), opolskiego (3), warmińsko-mazurskiego (1).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci jednej osoby zakażonej koronawirusem. Jest to 76-letnia kobieta leczona w miejscowości Grajewo. Osoba ta miała choroby współistniejące.

Prezes Warszawskich Lekarzy Rodzinnych w rozmowie w TVN24 podkreślał ostatnio, że sytuacja epidemiologiczna w Polsce nie jest najlepsza na tle niektórych państw regionu. - Nie mamy żadnych powodów do tego, żeby się z tych danych cieszyć na tle szczególnie niektórych państw europejskich naszego regionu, które jednak zmniejszyły znacznie liczbę zachorowań i liczbę zakażonych osób - powiedział doktor Michał Sutkowski. Lekarz apelował, by cały czas utrzymywać dystans społeczny, nosić maseczki ochronne i pamiętać o zasadach higieny. - Bardzo wiele zależy od nas, bardzo wiele zależy jednak od samego wirusa, o którym do końca jeszcze nie wszystko wiemy - podkreślił doktor. Prezes WLR obawia się sytuacji, jaka może mieć miejsce na jesieni. Według niego przy dużej liczbie zakażeń w Polsce może zacząć brakować sprzętu medycznego.

Więcej o: