Koronawirus. Polska jako "czerwona strefa" dla Ukrainy. Dla przyjeżdżających testy i samoizolacja

Wzrost zakażeń koronawirusem sprawił, że Ukraina dodała Polskę na tzw. czerwoną listę krajów. Oznacza to pewne obostrzenia dla osób, które z naszego kraju będą chciały dostać się na teren Ukrainy.

Ministerstwo Zdrowia Ukrainy opublikowało zaktualizowaną listę państw "zielonej" i "czerwonej" strefy. Według niej Polska znalazła się w strefie czerwonej. Lista aktualizowana jest co siedem dni.

Koronawirus. Polska w ukraińskiej "czerwonej strefie" 

Po przybyciu na Ukrainę z krajów "czerwonej" strefy wymagana będzie 14-dniowa samoizolacja lub negatywny wynik testu na koronawirusa wykonany w ciągu 48 godzin.

Oprócz Polski do "czerwonej strefy" trafiły, między innymi, Chiny, Węgry, Gruzja, Niemcy, Czechy, Litwa, Bułgaria, Albania, Czarnogóra, Francja i Rosja. W "zielonej" znalazły się, między innymi, Szwecja, Portugalia, Chorwacja, Turcja, Wielka Brytania i Włochy.

Trzy dni z rekordami zakażeń w Polsce 

Według nowych zasad sprawdzany jest procentowy wzrost liczby zakażeń koronawirusem w ciągu ostatnich dwóch tygodni. Jeżeli jest on wyższy niż 30 procent, to dane państwo jest zaliczane do "czerwonej strefy".

W Polsce przez trzy ostatnie dni odnotowywaliśmy rekordy nowych zakażeń koronawirusem. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 615 przypadkach, najwięcej od początku epidemii w Polsce, ale już w piątek było ich 657, a w sobotę 658. Od początku epidemii w Polsce potwierdzono 46 346 przypadków zakażenia koronawirusem, z czego zmarło 1 721 osób, a wyzdrowiało 34 374 osób.

Zobacz wideo Szkoły nie są gotowe na drugą falę pandemii. Krytyczna ocena nauczycieli
Więcej o: