Koronawirus w PKP Intercity i autobusie. Sanepid poszukuje pasażerów

Sanepid z Nowego Targu prosi o pilny kontakt wszystkie osoby, które podróżowały wybranymi pociągami PKP Intercity na terenie woj. małopolskiego i mazowieckiego. U jednego z pasażerów wykryto koronawirusa. Istnieje ryzyko, że podróżujący tymi środkami transportu zakazili się wirusem SARS-CoV-2.

W czwartek (30 lipca) w Polsce padł nowy rekord zakażeń. Ministerstwo Zdrowia przekazało, że koronawirusa wykryto u 615 osób. Do nowego ogniska zakażeń mogło dojść w Małopolsce, gdzie sanepid z Nowego Targu poszukuje pasażerów niektórych środków transportu.

Małopolska. Sanepid poszukuje pasażerów, którzy mogli podróżować pociągami PKP Intercity oraz autobusami

Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Nowym Targu apeluje o niezwłoczny kontakt do pasażerów, którzy mogli podróżować następującymi liniami:

  • w dniu 23.07.2020 r. autobusem należącym do firmy Szwagropol, relacji Nowy Targ- Kraków, wyjazd z Nowego Targu o godz. 12:00
  • w dniu 23.07.2020 r. pociągiem PKP Intercity, wagon 4, relacji Kraków- Warszawa, wyjazd z Krakowa o godz. 15:04
  • w dniu 24.07.2020 r. pociągiem PKP Intercity, wagon 4, relacji Warszawa-Kraków, wyjazd z Warszawy o godz. 15:34
  • w dniu 24.07.2020 r. autobusem należącym do firmy Szwagropol, relacji Kraków-Nowy Targ, wyjazd z Krakowa o godz. 18:05

Sanepid prosi, aby wraz z danymi osobowymi (imię i nazwisko, adres zamieszkania, numer PESEL, numer telefonu komórkowego) zgłosić się na adres poczty elektronicznej nowytarg@psse.malopolska.pl.

W Małopolsce wykryto już 3458 zachorowań na COVID-19

Sanepid poinformował również, że do dnia 29 lipca w powiecie nowatorskim zakażenie SARS-CoV-2 wykryto u 67 osób. 13 osób wyzdrowiało, a 237 osób wciąż przebywa na kwarantannie. W województwie małopolskim łącznie stwierdzono 3458 przypadków zachorowań. Zakażenie okazało się śmiertelne u 61 osób.

Zobacz wideo Koronawirus w odwrocie? Słowa premiera komentuje prof. Włodzimierz Gut, wirusolog
Więcej o: