Rekord zakażeń koronawirusem. RMF: W ministerstwie zdrowia nie zapadły decyzje ws. obostrzeń

- Szykujemy różne scenariusze - powiedział premier Mateusz Morawiecki, odnosząc się do reakcji rządu na wzrost zachorowań na COVID-19. Jednak na czwartkowym spotkaniu zespołu w Ministerstwie Zdrowia nie zapadły decyzje co do przywrócenia obostrzeń.

W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o potwierdzonych 615 nowych zakażeniach koronawirusem. To najwyższy dzienny wzrost od początku epidemii w Polsce. Liczba nowych zachorować zaczęła rosnąć w ostatnim tygodniu lipca i już pojawiły się pytania, czy - jeśli taki trend się utrzyma - rząd przywróci niektóre z obostrzeń związanych z epidemią. 

RMF FM poinformował, że w czwartek w Ministerstwie Zdrowia zebrał się zespół roboczy ds. epidemii koronawirusa. Jednak poza przeanalizowaniem aktualnych danych od służb sanitarnych nie zapadły decyzje dot. możliwych nowych restrykcji. 

Morawiecki: Działania w drugiej połowie sierpnia

Wcześniej na konferencji prasowej Mateusz Morawiecki stwierdził, że powrót do obostrzeń nie jest wykluczony. - Szykujemy różne scenariusze i w zależności od tego, który scenariusz będzie się rozwijał, w drugiej połowie sierpnia będziemy podejmowali odpowiednie działania - powiedział premier.

Premier powiedział, że Polacy przestali przestrzegać niektórych zaleceń sanitarnych, które zostały przez rząd wprowadzone i nadal obowiązują. Morawiecki mówił, że państwa unijne starają się wypracować rozwiązania, które w przypadku pogorszenia sytuacji epidemicznej będą zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa, ale nie będą tak szkodliwe dla gospodarki. Chodzi o to, aby uniknąć powtórki z pierwszych miesięcy pandemii

Więcej o: