Małopolska. Nowe ognisko koronawirusa w domu pomocy społecznej - zakażeń może być więcej

W Małopolsce wykryto kolejne ognisko koronawirusa. Zakażenie SARS-CoV-2 stwierdzono u 18 pensjonariuszy i siedmiu pracowników Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy.

Pierwszy przypadek zakażenia w Domu Pomocy Społecznej w Sieradzy w powiecie tarnowskim wykryto pod koniec ubiegłego tygodnia. Testy wykazały, że zakażonych zostało 18 mieszkańców ośrodka i siedmiu pracowników. Liczba ta może się zwiększyć, ponieważ nie wszystkie testy zostały już przebadane.

Ognisko koronawirusa w kolejnym Domu Pomocy Społecznej w Małopolsce

- To są wyniki badań próbek pobranych po trzech dniach od wykrycia pierwszego zakażenia, a więc sytuacja może się jeszcze zmienić. Po siedmiu dniach badania powtórzymy - powiedział starosta tarnowski Roman Łucarz. Jak podaje Radio Kraków, większość z zakażonych czuje się dobrze. W poważnym stanie jest jedynie 65-letnia pensjonariuszka DPS-u, u której jako pierwszej wykryto koronawirusa i która przebywa w szpitalu.

W poniedziałek 27 lipca poinformowano, że w Domu Opieki w Grobli w Małopolsce stwierdzono kolejnych 50 przypadków zakażeń koronawirusem. Do tej pory wynik dodatni został stwierdzony u 115 ze 165 podopiecznych tego ośrodka oraz u ponad 20 pracowników.

Największe ogniska zakażeń w tym województwie pojawiają się w Nowym Sączu i okolicznych miejscowościach. Małopolski Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny wydał nawet komunikat, w którym odradza organizację dużych spotkań na terenie Nowego Sącza oraz powiatów nowosądeckiego, suskiego i wadowickiego. To właśnie na tych obszarach, po przyjęciach weselnych, powstały duże ogniska zakażeń koronawirusem: po weselu w Nawojowej zakażonych zostało aż 151 osób.

Zobacz wideo Od 6 czerwca można organizować wesela, ale obowiązują pewne obostrzenia
Więcej o: