Koronawirus na weselu w Gorzycach. Jedną z zakażonych osób jest panna młoda

Kolejne przypadki zakażenia koronawirusem na weselach. W województwie śląskim zakaziło się prawie 40 osób uczestniczących w ślubach. Jedną z nich jest panna młoda, której wesele miało miejsce w Gorzycach.

Jednym z ognisk koronawirusa w województwie śląskim jest wesele, które odbyło się w połowie lipca w Gorzycach koło Wodzisławia Śląskiego. Na uroczystości bawiło się około 100 osób. Okazało się, że panna młoda była zakażona. Po imprezie przebadano gości weselnych, a testy wykazały, że 17 z nich zakaziło się koronawirusem. Wirtualna Polska informuje, że wszyscy uczestnicy uroczystości zostali poddani obowiązkowej kwarantannie.

Zobacz wideo Od 6 czerwca można organizować wesela, ale obowiązują pewne obostrzenia

Koronawirus na weselu koło Pszczyny. 20 osób zakażonych, nowożeńcy na kwarantannie

Kolejnym ogniskiem koronawirusa okazało się wesele, które miało miejsce w powiecie pszczyńskim (woj. śląskie). Na tej imprezie bawiło się ok. 80 osób, spośród których 20 zakaziło się koronawirusem. Badania wśród biesiadników przeprowadzono po tym, jak dwóch uczestników wesela zgłosiło się do sanepidu w Radomsku, informując, że ma objawy choroby zakaźnej.

- W tej grupie 15 zakażonych to mieszkańcy województwa śląskiego. Dwie osoby to mieszkańcy Radomska [woj. łódzkie - red.], a dwie kolejne - Oświęcimia [woj. małopolskie - red.]. Kolejny zakażony mieszka w Niemczech - mówiła rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska, której słowa cytuje Radio ZET

Para młoda nie może udać się na planowaną podróż poślubną, bo została objęta kwarantanną.

Więcej o: