Szczepionka na koronawirusa. 30 proc. Polaków nie będzie chciało jej przyjąć [SONDAŻ]

Kiedy powstanie już szczepionka na koronawirusa, skorzysta z niej ok. 50 proc. Polaków - wynika z sondażu przeprowadzonego przez SW Research dla "Rzeczpospolitej". Około 30 proc. osób nie będzie chciało skorzystać z tej formy ochrony.

Na moment, w którym do użytku zostanie oddana bezpieczna i skuteczna szczepionki trzeba będzie jeszcze poczekać. Już teraz jednak przeprowadzono badanie, które miało wykazać, jak liczna grupa osób będzie chciała z niej skorzystać.

Szczepionka na koronawirusa. Blisko połowa osób chętnie z niej skorzysta

W sondażu dla "Rzeczpospolitej" ankietowani zostali zapytani, czy w przypadku opracowania w zupełności bezpiecznej i skutecznej szczepionki będą chcieli z niej skorzystać. Odpowiedź "tak" wskazało 47,4 proc. respondentów. 25,2 proc. osób w tej grupie zaznaczyło, że skorzysta z niej tylko wtedy, gdy będzie bezpłatna, pozostałe 22,2 proc., że będzie w stanie za nią zapłacić.

Niemal 30 proc. osób biorących udział w badaniu wskazało, że nie będzie chciało skorzystać ze szczepionki, jeśli taka powstanie. Ok. 25 proc. ankietowanych nie ma zdania na ten temat.

Młode osoby nie chcą korzystać ze szczepionek. Dominują osoby w wieku 25-34 lata

W analizie badania podzielono ponadto respondentów ze względu na ich dane demograficzne. Wśród osób, które wskazały, że nie będą chciały skorzystać ze szczepionki największą grupę stanowili ankietowani w wieku od 25 do 34 lat (36 proc.) oraz badani, którzy posiadają wykształcenie zasadnicze zawodowe (37 proc.).

Badanie przeprowadzone przez agencję badawczą SW Research miało miejsce w dniach 21-22 lipca. Dokonano go wśród użytkowników panelu on-line SW Panel. Badaniem zostało objętych 800 internautów, którzy w momencie udzielania odpowiedzi mieli ukończone 18 lat.

Zobacz wideo "Nieobliczalny" - film o frustracie, który czeka na okazję, by zamienić czyjeś życie w piekło [ZWIASTUN]
Więcej o: