Śląsk. Co trzeci przebadany górnik z kopalni w Rudzie Śląskiej z koronawirusem. Są wyniki testów

Ponad 33 proc. spośród przebadanych górników pracujących w kopalni Bielszowice w Rudzie Śląskiej uzyskało pozytywny wynik testu na zakażenie koronawirusem. Informacje o tak dużej liczbie chorych przekazały służby wojewody śląskiego.

Badanie przesiewowe w kopalni Bielszowice wykonano w ostatni piątek. W ciągu trzech najbliższych dni pod kątem obecności koronawirusa przebadanych zostanie kolejnych niemal 1,5 tysiąca pracowników.

Ruda Śląska. 156 zakażonych z jednej kopalni

Cytowana przez "TVN24" rzeczniczka wojewody śląskiego Alina Kucharzewska przekazała, że piątkowe badania wykazały zakażenie u 156 z 452 wszystkich górników z Bielszowic. Łącznie wśród pracowników tej kopalni zakażonych jest 241 osób.

W piątek wykonano również badania przesiewowe wśród górników z kopalni Chwałowice w Rybniku. Na 160 wykonanych testów wynik pozytywny uzyskano u 17 osób. - Obecnie czekamy na wyniki badań kolejnej grupy górników z tej kopalni - powiedziała rzeczniczka wojewody śląskiego.

Kolejne zakażenia wykryto ponadto w prywatnej kopalni Silesia w Czechowicach-Dziedzicach. Od początku epidemii potwierdzono w niej obecność koronawirusa u 194 osób, z czego 30 uznaje się za ozdrowieńców. Nadal chorych jest 164 górników, natomiast 137 odbywa izolację.

Koronawirus w Polsce. Coraz więcej zakażonych

Od początku epidemii aż do ostatniej niedzieli w kopalniach PGG odnotowano 2285 pozytywnych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 1900 osób wyzdrowiało. W sobotę liczba chorych wzrosła o 148, zaś ozdrowieńców o jeden.

W dalszym ciągu chorych osób jest 385, natomiast 522 kolejne znajdują się w kwarantannie. Od soboty liczba tych drugich wzrosła o niemal 100 osób.

Zobacz wideo Afryka i Ameryka Południowa walczą z koronawirusem
Więcej o: