Pandemia koronawirusa. Wielka Brytania nagle wprowadziła nakaz kwarantanny dla powracających z Hiszpanii

Zgodnie z wytycznymi Departamentu Transportu Wielkiej Brytanii od dzisiaj Brytyjczycy powracający z Hiszpanii muszą odbyć przymusową 2-tygodniową kwarantannę. Nakaz wprowadzono nagle, zaczął obowiązywać kilka godzin po ogłoszeniu decyzji.

"W związku ze znaczącą zmianą poziomu i tempa przyrostu nowych przypadków w ciągu ostatniego tygodnia, Hiszpania została usunięta z listy krajów, z których osoby przybywające do Wielkiej Brytanii nie muszą poddawać się samoizolacji" - poinformował rzecznik brytyjskiego rządu.

Wielka Brytania wprowadza kwarantannę dla powracających z Hiszpanii 

Rzecznik dodał, że "ochrona zdrowia publicznego jest absolutnym priorytetem" i decyzję tę podjęto "aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa w Wielkiej Brytanii".

Hiszpańskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych poinformowało, że szanuje decyzję Wielkiej Brytanii i jest w kontakcie z władzami tego kraju. Rzecznik hiszpańskiego MSZ zastrzegł jednak, że Hiszpania jest bezpiecznym krajem, a ogniska koronawirusa są wykryte, izolowane i pod kontrolą.

Zobacz wideo Czy pandemia koronawirusa to już historia dla branży bukmacherskiej?

W piątek w Hiszpanii potwierdzono 922 nowych zakażeń, dzień wcześniej było to 971. Hiszpańskie władze zastrzegają, że kraj może zmagać się z drugą falą zachorowań, po tym jak Francja, Niemcy i Belgia notują wzrosty nowych zakażeń.

Więcej o: