Koronawirus u gościa hotelowego w Elblągu. Kilkadziesiąt osób na kwarantannie, władze wydały apel

U jednego z byłych gości hotelowych, którzy wypoczywali w obiekcie w Elblągu w województwie warmińsko-mazurskim potwierdzono zakażenie koronawirusem. Efektem tego jest czasowe zamknięcie hotelu, a także poddane kwarantannie części pracowników i turystów.

Portal www.elblag24.pl podaje, że Hotel Elbląg prewencyjnie został zamknięty do 29 lipca. Zakażenie koronawirusem potwierdzono u osoby, która wcześniej przebywała w obiekcie.

Poszukiwania innych gości hotelowych

Dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej Marek Jarosz potwierdził, że kwarantanną objęto obecnie ponad 40-tu gości hotelowych oraz kilkunastu pracowników hotelu. U tych osób zostaną wykonane badania na obecność koronawirusa.

Co więcej, tamtejszy Sanepid rozpoczął poszukiwania gości hotelowych, który od 15 lipca tego roku przebywali w elbląskim obiekcie. Niewykluczone, że w grupie ryzyka może się znajdować kilkadziesiąt osób.

Apel władz Elbląga

Wiceprezydent Elbląga Marcin Missan rozmawiał z dyrektorem hotelu na temat aktualnej sytuacji oraz ewentualnego wsparcia w zabezpieczeniu środków ochronnych. Dyrektor i pracownicy Departamentu Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego są ponadto w stałym kontakcie ze wszystkimi służbami.

Elbląski ratusz wydał w tej sprawie komunikat. - Bardzo prosimy mieszkańców o zachowanie spokoju, jednocześnie po raz kolejny apelujemy do elblążan o przestrzeganie obowiązujących zasad sanitarnych - brzmi jego treść.

Zobacz wideo Koronawirus a handel. Jakie firmy wycofują się z Polski? Jakich sklepów stacjonarnych będzie mniej?
Więcej o: