Ministerstwo Zdrowia: 458 nowych zakażeń koronawirusem. Najwięcej na Śląsku i w Małopolsce

W piątek Ministerstwo Zdrowia podało, że o 458 wzrosła liczba osób zakażonych koronawirusem SARS-CoV-2 w Polsce. Zgodnie z ostatnimi danymi o 456 więcej jest też osób, które wyzdrowiały z COVID-19.
Zobacz wideo Pandemia vs środowisko. Nieoczekiwane efekty dystansu społecznego i wątpliwości ekspertów

W piątek 24 lipca poinformowano o kolejnych 458 osobach zakażonych koronawirusem - najwięcej nowych przypadków zdiagnozowano na Śląsku i w Małopolsce. Od początku epidemii SARS-CoV-2 stwierdzono u 42 038 osób. Z powodu ciężkiego przebiegu COVID-19 zmarło kolejnych czterech pacjentów, a bilans ofiar śmiertelnych wynosi już 1 655. Za wyleczonych uznaje się 31 997 dotychczasowych pacjentów. 

Ministerstwo Zdrowia: wzrost zakażeń z powodu ognisk na Mazowszu i trzech kopalń na Śląsku

Nowe przypadki zakażenia koronawirusem dotyczą województw: śląskiego (184), małopolskiego (99), mazowieckiego (32), dolnośląskiego (29), łódzkiego (29), wielkopolskiego (13), kujawsko-pomorskiego (9), lubuskiego (9), pomorskiego (9), opolskiego (8), świętokrzyskiego (8), lubelskiego (7), podkarpackiego (7), warmińsko-mazurskiego (6), podlaskiego (5) i zachodniopomorskiego (4).

Ministerstwo Zdrowia poinformowało o śmierci kolejnych czterech osób. Są to mieszkańcy: Wschowa (81-letnia kobieta i 53-letnia kobieta), Zielonej Góry (83-letni mężczyzna) i Raciborza (67-letni mężczyzna). Wszystkie osoby miały choroby współistniejące.

Rzecznik prasowy Ministerstwa Zdrowia skomentował ostatnie wyższe liczby nowych zakażeń koronawirusem. Według Wojciecha Andrusiewicza wzrost spowodowany jest odnotowywaniem zakażeń z rozproszonych ognisk choroby na Mazowszu (wesele, chrzciny i zakłady pracy) oraz z trzech kopalń na Śląsku: Silesia, Chwałowice i Bielszowice. - Jednak jak spojrzymy na pozostałe siedem czy osiem województw, to mamy tam obecnie raczej pojedyncze przypadki albo kilkanaście. Musimy się też liczyć z tym, że w statystykach ze Śląska widoczna będzie teraz większa liczba zachorowań. Robimy w tej chwili w tych kopalniach badania przesiewowe - przyznał rzecznik resortu. 

Więcej o: