Małopolska. Muzyk chory na COVID-19 grał na weselu. Prawie 150 osób na kwarantannie

Muzyk chory na COVID-19 grał na weselu. W związku z tym kwarantanną objęto blisko 150 osób. W przyszłym tygodniu będzie wiadomo ilu gości zaraziło się koronawirusem. To kolejne ognisko SARS-CoV-2 w powiecie limanowskim.

Jak informuje RMF FM, w Małopolsce pojawiło się nowe ognisko koronawirusa. Okazało się bowiem, że jeden z muzyków, którzy grali na weselu koło Mszany Dolnej w minioną sobotę, jest chory na COVID-19. Szefowa limanowskiego Sanepidu Renata Tokarska zapewnia, że udało się dotrzeć do ponad 90 proc. uczestników wesela. Kwarantanną objęto prawie 150 osób. Większość z nich pochodziła z powiatu nowosądeckiego, ale niektórzy goście przyjechali z innych województw.

To kolejne ognisko koronawirusa w powiecie limanowskim. Na początku lipca zaraziło się prawie 40 osób - były to głównie dzieci, które przystąpiły do pierwszej komunii w Koninie w gminie Niedźwiedź.

Epidemia koronawirusa w Polsce

Liczba zachorowań na COVID-19 w Polsce nie spada. W czwartek Ministerstwo Zdrowia poinformowało o 418 nowych przypadkach zakażonych. To najwyższy wzrost od 17 czerwca. Od początku epidemii w kraju koronawirusa stwierdzono u 41 580 osób. Zmarło 1 651 z nich. Za wyleczonych uznaje się już 31 541 pacjentów.

Zobacz wideo Od 6 czerwca można organizować wesela, ale obowiązują pewne obostrzenia
Więcej o: